FlixBus – wznowionych już 250 kierunków w Polsce i Europie

Flixbus podsumował wznawianie połączeń
Flixbus na trasie / fot. archiwum FlixBusa

FlixBus podsumował etap odmrażania swojej siatki połączeń. Obecnie bezpośrednio z Polski można dotrzeć aż do 250 miast w 15 krajach Europy. Wśród najpopularniejszych kierunków znajdują się m.in. Wrocław, Kraków, Praga, Wilno, Kołobrzeg i Split. Połączenia FlixBusa obsługuje blisko 30 lokalnych partnerów autobusowych.

Przywracanie poszczególnych połączeń we FlixBusie rozpoczęło się 28 maja 2020 i sukcesywnie z każdym tygodniem dodawane były kolejne linie. Aktualnie polska siatka połączeń FlixBusa obejmuje ponad 120 kierunków krajowych i blisko 130 europejskich, w tym w Niemczech, Francji, Chorwacji, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, do których połączenia z Warszawy zostały uruchomione 16 lipca.

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, powieział: „Jest to najtrudniejszy sezon w naszej historii, ale dzięki analizie danych mogliśmy błyskawicznie odbudować naszą ofertę. Te wakacje są też na pewno bardziej intensywne i wymagające niż poprzednie – więcej czasu zabierają analizy ruchu i popytu oraz dopasowanie do cały czas zmieniających się obostrzeń, dużo ostrożniejsi są też pasażerowie, którzy z rezerwacją biletu często czekają do ostatniej chwili. Sierpień pod tym względem może być jeszcze trudniejszy, bo mogą wrócić kolejne restrykcje.”

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Wraz ze wznawianiem połączeń, FlixBus wprowadził też rozszerzone procedury bezpieczeństwa i higieny, obejmujące przede wszystkim profesjonalną dezynfekcję pojazdów po każdej podróży oraz obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas podróży.

Michał Leman dodał: „Świadomi obaw związanych z korzystaniem z transportu publicznego, niezwłocznie wprowadziliśmy szereg procedur, mających na celu maksymalną ochronę pasażerów i kierowców w czasie podróży. Aktualnie możemy mówić o ruchu na poziomie 40 proc. w porównaniu z poprzednim sezonem, co biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, uważamy za niezły wynik.”

Wśród miejscowości, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród pasażerów podróżujących z Polski w tym sezonie znajdują się:

• Kierunki krajowe: Wrocław, Poznań, Warszawa, Szczecin, Lublin, Kraków
• Kierunki zagraniczne: Praga, Budapeszt, Berlin, Amsterdam, Kijów, Wilno, Bratysława, Monachium,
• Kierunki wakacyjne: Białka Tatrzańska, Zakopane, Gdańsk, Kołobrzeg, Ostróda, Split, Poprad.

Flixbus otwiera pięć nowych połączeń do krajów bałtyckich