Flixbus otwiera pięć nowych połączeń do krajów bałtyckich

Flixbus w krajach bałtyckich

Flixbus w krajach bałtyckich / fot. materiały prasoweSiatką połączeń Flixbusa będzie można przemieszczać się z Berlina przez Warszawę do Wilna, a także z Warszawy do Tallina Rygi. Po drodze przystanki w wielu miastach północno-wschodniej Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. W sumie nowe trasy połączą 19 miast w pięciu krajach.

Flixbus uruchamia ponad 2 tys. różnych opcji połączeń w krajach bałtyckich z Polską. Połączy Warszawę z Rygą przez m.in. Białystok, Augustów i Sejny, Druskienniki i Wilno; Warszawę z Rygą przez Łomżę, Suwałki i Kaunas; Warszawę z Kaunasem przez Białystok, Augustów i Mariampol; Warszawę z Tallinem przez Łomżę, Augustów, Suwałki, Kaunas i Rygę; oraz Berlin z Wilnem przez Poznań, Warszawę, Białystok i Kaunas.

Pandemia czasem na rozwój

„Cieszę się, że mogliśmy uruchomić te połączenia mimo bardzo trudnego okresu w branży transportowej. Z jednej strony jest to ciężki czas, ale z drugiej – dobra okazja do rozwoju dla dużej firmy. Zawsze jest niepewność co do zewnętrznych czynników. Aby je ograniczyć skupiamy się mocno na procedurach sanitarnych. Pandemia zostanie z nami na dłuższy czas, trzeba się nauczyć z nią żyć i zwiększać bezpieczeństwo. Transport i mobilność są dla ludzi koniecznością, nie da się bez nich funkcjonować” – komentował Michał Leman, dyrektor zarządzający Flixbusa w Polsce podczas internetowej konferencji prasowej.

Zapytany o obecny stopień obłożenia w pojazdach odpowiedział: „Średnio wychodzi 50-60 proc., ale to bardzo zależy od tego, o jakim połączeniu mówimy. Różnice są znaczne. Międzynarodowe, droższe trasy potrafią mieć nawet 90 proc. zapełnienia, więc średnie obłożenie autobusów nie jest dobrym miernikiem sukcesu.”

Promocje na bilety do krajów bałtyckich

W ramach nowych tras Flixbus połączy 19 miast w pięciu krajach, uruchomi też 14 agencji sprzedażowych w krajach bałtyckich. Pierwszym partnerem autokarowym będzie Olex, firma z 25-letnim doświadczeniem na rynku.

Autokary poruszające się po Litwie, Łotwie i Estonii będą specjalnie obrandowane, w sposób nawiązujący do lokalnych zabytków i charakterystycznych widoków. Na trasy wyjadą od 16 lipca. Jak zawsze, na otwarcie nowych tras Flixbus ma promocję na ceny biletów. Będzie je można nabyć od 4,99 euro (do 14 października).

Rygor sanitarny, który obowiązuje w autobusach przewoźnika wprowadzony został w maju. Od tamtej pory niewiele się w nim zmieniło, oprócz tego, że na pokładzie czynne są już toalety.

Przewoźnik Flixbus przyniósł do polskiego budżetu 65 mln zł w 2019 roku, jego autobusy pokonały w naszym kraju 46,5 mln kilometrów.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center