FlixBus wznawia rejsy w krajach bałtyckich

Flixbus w krajach bałtyckich/fot. archiwum FlixBusa

FlixBus ogłosił pierwsze połączenia oraz plan odbudowy oferty w 2021 roku na Litwie, Łowie i w Estonii. Od 10 czerwca zielona sieć będzie składać się z 5 międzynarodowych linii łączących miasta bałtyckie z Polską i Niemcami. Łącznie, w tym roku FlixBus planuje oferować 16 regularnych linii łączących 13 miast bałtyckich ze swoją europejską siecią.

Pierwsza linia N1323 łącząca Wilno i Kowno z Warszawą i Berlinem wystartowała już dziś, 2 czerwca. Jednocześnie ruszyła sprzedaż biletów na kolejne cztery linie, które rozpoczną kursowanie 10 czerwca.

Pełne trasy wszystkich linii:

• N1323 Wilno – Berlin
Wilno – Kowno – Mariampol – Suwałki – Augustów – Białystok – Warszawa – Poznań – Konin – Świebodzin – Berlin
• 1226 Wilno – Warszawa
Wilno – Troki – Olita – Druskieniki – Sejny – Przewięź – Augustów – Białystok – Warszawa
• N1229 Tallinn – Ryga – Warszawa
Tallinn – Parnawa – Ryga – Ryga Lotnisko – Jełgawa – Szawle – Kowno – Suwałki – Augustów – Łomża – Warszawa
• 1234 Tallinn – Wilno
Tallinn – Parnawa – Ryga – Bauska – Poniewież – Wilno
• N1234 Tallinn – Wilno
Tallinn – Parnawa – Ryga – Bauska – Poniewież – Wilno

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, powiedział: „Po udanym wznowieniu połączeń w Polsce i uruchomieniu już blisko 50 proc. proc. naszej docelowej siatki, jesteśmy gotowi do rozwoju naszej oferty w krajach bałtyckich. Są to dla nas bardzo istotne rynki i planujemy dalsze inwestycje mające na celu wzrost naszej pozycji rynkowej na Litwie, Łotwie i w Estonii.”

Kolejne połączenia będą uruchamiane etapami, w zależności od popytu oraz łagodzenia restrykcji w poszczególnych krajach bałtyckich.

Kamila Zalewska, dyrektor ds. rozwoju biznesu na Polskę i kraje bałtyckie, dodała: „Będą wśród nich między innymi bezpośrednie połączenia z Rygi do Wiednia, z Wilna do Krakowa i Katowic oraz z Tallina do Berlina.”

FlixBus – od 2 czerwca 70 linii w ofercie