FlixBus – od 2 czerwca 70 linii w ofercie

fot. archiwum FlixBusa

Po udanym wznowieniu operacji, FlixBus Polska uruchamia kolejne połączenia. Od 2 czerwca „zielona” oferta powiększy się o ponad 30 linii, wśród których znajdą się nowe turystyczne kierunki takie jak Wilno, Kołobrzeg, Gdańsk, Ustrzyki Dolne, Mrzeżyno czy Ustronie Morskie.

Dodatkowo zwiększona zostaje częstotliwość kursów na najpopularniejszych relacjach np. Warszawa – Berlin. Bilety już są dostępne w sprzedaży, a zaktualizowana oferta umożliwia bezpośrednie podróże do 104 miast w Polsce i ponad 100 za granicą.

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, powiedział: „Od ogłoszonego w połowie maja restartu obserwujemy stale rosnący popyt na podróżowanie, co nas bardzo cieszy. Zniesienie limitu pasażerów w transporcie publicznym daje nam o wiele większe możliwości rozbudowy oferty i zgodnie z zapowiedziami sukcesywnie uruchamiamy kolejne linie, aby niezwłocznie przywrócić pasażerom jak największy wybór. Oferta dostępna od 2 czerwca to już prawie 50 proc. naszej docelowej siatki na tegoroczny sezon, a tymczasem my i nasi partnerzy autobusowi pracujemy nad tym, aby znaczną część pozostałych planów wdrożyć jeszcze przed wakacjami.”

Od 2 czerwca w ramach siatki FlixBusa kursować będzie ponad 70 regularnych linii. Tym samym liczba zielonych autobusów na drogach wzrasta do 98 pojazdów, a kursy realizowane są w ramach współpracy z 27 lokalnymi partnerami autobusowymi. Najpopularniejsze i nowe destynacje dostępne po kolejnym etapie odmrażania:

Krajowe: Jelenia Góra, Bydgoszcz, Płock, Sandomierz, Elbląg, Szczecin, Białystok, Przemyśl

Zagraniczne: Wilno, Salzburg, Odessa, Kijów, Paryż, Wiedeń, Monachium, Kolonia, Lyon

Sezonowe: Mrzeżyno, Ustronie Morskie, Ustrzyki Dolne, Sopot, Szczawnica, Augustów, Kołobrzeg

2 czerwca zostaną ogłoszone szczegóły siatki połączeń w krajach bałtyckich. Bezpośrednio z Polski ma być dostępnych ponad 20 miast w tych krajach.

FlixBus – pierwsze połączenia startują od 20 maja

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center