FlixBus przejął austriackie HELLÖ

archiwum FlixBus

W poniedziałek niemiecki potentat na rynku dalekobieżnych przewozów autobusowych ogłosił, że przejął HELLÖ – austrackiego przewoźnika autobusowego należącego do spółki kolejowej ÖBB.

Jochen Engert, założyciel i prezes FlixBus, powiedział: “Nie możemy się doczekać nowych klientów i długiej współpracy z ÖBB. Razem dostarczymy podróżnym w Austrii atrakcyjną alternatywę dla jazdy własnym samochodem.”

Autobusy z logiem HELLÖ będą kursować do końca lipca. Od 1 sierpnia klienci będą mogli korzystać z platformy rezerwacyjnej FlixBus, obejmującej całą Europę. Obie dotychczasowe firmy będą zintegrowane w jedną – European FlixBus.

www.flixbus.at

W ramach transakcji, FlixBus partner BLAGUSS będzie odpowiedzialny za operację z liniami HELLÖ – linie. Autobusy i przystanki zostaną wykorzystane na popularnych trasach.

Jochen Engert dodał: “Zamiast dublować się na niektórych kierunkach, możemy teraz zaproponować klientom rozszerzone opcje połączeń. Sądzę, że nasi klienci w Austrii szybko polubią znacznie powiększoną liczbę miedzymiastowych połączeń.”