FlixBus połączył lotnisko w Modlinie z Warszawą

fot. archiwum FlixBusa

Pasażerowie FlixBusa mogą podróżować z/do Portu Lotniczego Warszawa-Modlin do ponad 80 miast, m.in. Bydgoszczy, Gdyni, Olsztyna, Wrocławia, Zakopanego, Radomia czy Kielc.

Leszek Chorzewski, prezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, powiedział: „Popyt na podróżowanie ponownie wyraźnie wzrasta, dlatego jesteśmy zadowoleni z bardzo dobrze rozwijającej się współpracy z FlixBusem. Szczególnie cieszy nas uruchomienie dogodnych i szybkich połączeń z naszego Lotniska do centrum Warszawy. Dzięki temu komunikacja z Lotniskiem Warszawa/Modlin nabiera nowej jakości i będzie dla naszych Pasażerów jeszcze wygodniejsza.”

W lipcu na lotnisku w Modlinie obsłużonych zostało ponad 206 tys. pasażerów, 312 proc. więcej niż w lipcu 2020 roku. Jest to prawie 70 proc. ruchu z lipca 2019 roku.

Dzięki rozszerzeniu współpracy, FlixBus oferuje obecnie rekordową liczbę połączeń z modlińskim Portem Lotniczym: 9 regularnych linii, łączących lotnisko z blisko 70 miastami w Polsce i ponad 10 w Europie. Dziennie realizowanych jest nawet do 11 kursów w tym kierunku.

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, podkreślił: „Podróże przystępne cenowo to punkt, który szczególnie łączy FlixBusa z usługami oferowanymi przez Lotnisko Warszawa/Modlin, dlatego z przyjemnością dołączyliśmy do grona przewoźników obsługujących kursy w tym kierunku. Jesteśmy pewni, że dzięki zwiększonej częstotliwości i rozbudowanej ofercie, pasażerowie będą mogli z łatwością znaleźć korzystne dla nich połączenie pod kątem planowanych lotów.”

Bezpośrednie przejazdy FlixBusem z Warszawy na Lotnisko Warszawa/Modlin są dostępne z trzech przystanków: Warszawa Lotnisko Chopina, Warszawa Zachodnia i Warszawa Młociny. Podróż można wygodnie zarezerwować na www.flixbus.pl lub w aplikacji mobilnej FlixBus, a bilety na wskazanej trasie są dostępne już od 29,99 zł. Bilet można kupić także u kierowcy FlixBusa, a już wkrótce będzie to możliwe również w stacjonarnym punkcie na lotnisku.

Dla komfortu pasażerów autobusy FlixBus wyposażone są w wygodne siedzenia, z dużą przestrzenią na nogi, toaletę, darmowe Wi-Fi oraz gniazdka elektryczne. W ramach biletu można podróżować z 1 bagażem podręcznym oraz jednym bagażem głównym o wadze do 20 kg.
Pasażerowie FlixBusa mogą liczyć także na dodatkowe udogodnienia: aplikacja mobilna, która pozwala na szybką, bezdotykową odprawę przy użyciu kodu QR, opcja śledzenia położenia autobusu w czasie rzeczywistym dzięki funkcji „Gdzie jest mój FlixBus”, system pełnej rezerwacji miejsc oraz możliwość bezpłatnego anulowania przejazdu nawet do 15 minut przed odjazdem.

FlixBus wchodzi na rynek brazylijski