FlixBus – bogatsza sieć połączeń na Święta i Sylwestra

fot. archiwum FlixBusa

FlixBus ogłosił ofertę na okres świąteczno-noworoczny. Od 16 grudnia siatka połączeń wzrośnie o 20 proc. w porównaniu do standardowego rozkładu, by umożliwić pasażerom komfortowe podróże w czasie Świąt i Nowego Roku. Łącznie w ofercie znajdzie się ponad 280 polskich i zagranicznych miast.

Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich, powiedział: „W porównaniu do Świąt 2020, w tym roku niewątpliwie znacznie więcej osób planuje odwiedzić swoich najbliższych. Obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania przejazdami w tym okresie, a część kursów na najpopularniejszych relacjach jest już w tym momencie prawie całkowicie wyprzedana. W odpowiedzi na zwiększony ruch, rozszerzamy naszą ofertę i uruchamiamy dodatkowe połączenia, aby jak najwięcej pasażerów mogło w łatwy, bezpieczny i wygodny sposób dotrzeć w rodzinne strony.”

W ramach rozszerzenia oferty więcej kursów będzie realizowanych na najpopularniejszych relacjach m.in.: Warszawa – Zakopane, Szczecin – Berlin, Warszawa – Praga, Warszawa – Poznań, Kraków – Wrocław. Pojawiły się też zupełnie nowe połączenia, w tym z Wrocławia do Szczyrku (m.in. przez Opole, Gliwice i Wisłę) oraz z Wrocławia do Popradu przez Zakopane i Bukowinę Tatrzańską (wydłużenie linii obecnie kursującej do Zakopanego).

Inne kierunki, które cieszą się dużym zainteresowaniem w tym okresie:
Kierunki krajowe: Szczyrk, Karpacz, Lublin, Olsztyn, Wisła, Ustroń, Zakopane, Rzeszów, Łódź

Kierunki zagraniczne: Praga, Berlin, Wilno, Budapeszt, Drezno, Ostrawa, Amsterdam, Poczdam, Lwów

Na czas świąt FlixBus przygotował także 40 specjalnych autobusów, które zostały oklejone świątecznym motywem. Pojazdy te są obecne na drogach od 6 grudnia i kursują m.in. na trasach takich jak Kraków – Rotterdam, Cieszyn – Krynica-Zdrój, Warszawa – Tallinn czy Berlin – Hrubieszów.

FlixBus przejmuje Greyhound w Stanach Zjednoczonych

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center