FlixBus – 80 nowych miast w siatce połączeń w I półroczu 2019

archiwum FlixBusa

Od stycznia 2019 roku autobusy FlixBus Polska pokonały blisko 20 milionów kilometrów, a do siatki połączeń włączonych zostało 80 nowych polskich i europejskich miast. Wśród nich znalazły się między innymi Olsztyn, Wieliczka, Ustrzyki Górne, Pula, Split, Wenecja i Mediolan. Autobusy w zielonych barwach kursują już do ponad 200 miast, co łącznie daje pasażerom blisko 2700 możliwości podróży.

Michal Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie, powiedział: „W 2019 roku oferta FlixBus Polska została rozszerzona o wiele atrakcyjnych kierunków podróży, niedostępnych dotąd na rynku dalekobieżnych połączeń autobusowych. Poza miejscowościami turystycznymi, dodajemy coraz więcej polskich miast dotychczas słabo skomunikowanych, aby przeciwdziałać wykluczeniu transportowemu – tylko w tym roku do naszej siatki połączeń włączyliśmy 50 polskich miejscowości”.

Najpopularniejszymi kierunkami podróży niezmiennie były węzły przesiadkowe FlixBusa w Polsce, czyli Warszawa, Kraków i Wrocław, ale także inne duże ośrodki, takie jak Katowice, Poznań, Gdańsk, Szczecin i Berlin. Z innych miejscowości dużą popularnością cieszyły się również:
• Polska: Gorzów Wielkopolski, Opole, Gdynia, Zielona Góra, Ustrzyki Górne, Kudowa-Zdrój;
• Europa: Ostrawa, Hamburg, Brema, Koszyce, Split, Wenecja.

Michał Leman dodał: „Ważnym punktem pierwszej połowy tego roku było również uruchomienie przez nas oddziału na Ukrainie. W kolejnych miesiącach będziemy w dalszym ciągu skupiać się na rozwoju siatki polskiej, ale też na stworzeniu spójnej i atrakcyjnej oferty połączeń z i na Ukrainę.”

W 2019 roku do grona partnerów autobusowych FlixBusa dołączyły kolejne polskie spółki, dzięki czemu liczba przewoźników obsługujących linie FlixBus Polska wzrosła do 31 firm.

Wśród nowych partnerów znaleźli się m.in.: Żak Express, PKS Elbląg, PKS Gdańsk, Uni-bus, Marcel-Bus, Noir, Fabisiak Przewozy, Lipnicki i Oskar. Do obsługi regularnych linii FlixBus Polska partnerzy zatrudniają obecnie ponad 900 kierowców, a flota autobusów kursujących po Polsce i Europie w barwach FlixBusa to ponad 210 pojazdów.

Michał Leman podkreślił: „Wraz z nami rozwijają się także nasi partnerzy autobusowi – większość przewoźników, z którymi rozpoczęliśmy współpracę w zeszłym roku, w tym otworzyło kolejne, nowe linie. Tylko w 2019 roku do obsługi połączeń FlixBus Polska nasi partnerzy zakupili blisko 40 nowych lub prawie nowych autobusów. Dzięki temu możemy kontynuować proces odnowy floty, a co za tym idzie – zwiększania jakości oferowanych usług. Wewnętrzne badania NPS potwierdzają, że coraz więcej pasażerów jest zadowolonych z podróżowania z nami. Już 80 proc.pozytywnie ocenia całość doświadczenia podróży, najwyżej punktując kierowców i komfort jazdy.”