Flixbus: 40 nowych połączeń w 2018

MM

W nowej siatce Flixbusa znajdzie się do końca roku 40 połączeń krajowych i międzynarodowych. Polscy pasażerowie będą mogli dojechać do 130 miejsc, wśród których znajdą się również mniejsze i gorzej skomunikowane miasta.

W pierwszym półroczu 2018, Flixbus przewiózł już 2 mln polskich pasażerów i zamierza co najmniej powtórzyć ten wynik w drugiej połowie roku. Ma to się stać dzięki uruchamianym sukcesywnie nowym połączeniom, których będzie do końca roku ok. 40. Będą one obsługiwane przez 18 partnerów lokalnych, wśród których oprócz Polskiego Busa (Souter Holdings) znajdują się m.in.: Beat Bus, Mobilis, Voyager, Inter, E-bus, Pastuszak.pl, PKS Bydgoszcz i PKS Szczecinek.

Jak podkreślał podczas konferencji prasowej Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska, tworząc siatkę połączeń przewoźnik zwraca przede wszystkim uwagę na możliwości łączenia kursów. Flixbus opiera swoje połączenia o trzy centra przesiadkowe w: Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu. Przejazdy można łączyć w ramach jednego biletu.

Pierwsze nowe połączenia będą dostępne od 28 czerwca. Wprowadzone zostaną cztery nowe trasy: Warszawa-Krynica Morska, Warszawa-Bydgoszcz, Kraków-Częstochowa oraz Kraków-Cieszyn. Do połowy lipca zostaną uruchomione kolejne linie na trasach Szczecin-Warszawa oraz Szczecin-Kraków.

„Zwracamy uwagę na to, żeby budować naszą siatkę tak, aby umożliwić również połączenie podróży autobusem z pociągiem czy samolotem. Ponadto staramy się docierać do mniejszych miast i miejscowości wakacyjnych. W planach mamy trasę m.in. do Karpacza czy Krynicy Morskiej” – zapowiadał Michał Leman.

Połączenia będą obsługiwane przez 150 autokarów, które partnerzy zdążyli już przemalować na barwy Flixbusa i dostosować do jego wymogów – m.in. zwiększyć odstępy miedzy siedzeniami i udostępnić pasażerom darmowe Wi-Fi. Pasażerowie będą mogli wybrać sobie konkretne miejsce w autobusie, podróżować z rowerem (w części autobusów dostępne są uchwyty rowerowe) i z małym dzieckiem (dostępne są foteliki).

Dzięki systemowi opartemu na geolokalizacji położenie konkretnych autobusów jest śledzone i analizowane na żywo. Punktualność autobusów jest weryfikowana dzięki aplikacji, która generuje również powiadomienia dla pasażerów o ewentualnych opóźnieniach.

Polskie autobusy Flixbus mają średnio 60 proc. obłożenia, a najpopularniejszymi kierunkami podróży są: Warszawa, Kraków, Wrocław, Berlin i Rzeszów. Flixbus opiera swoje połączenia głównie o siatkę dróg ekspresowych i autostrad, a z uruchomieniem niektórych połączeń do wschodniej części Polski czeka na zakończenie prac remontowych.