Flix rozpoczyna swoją działalność w Indiach

fot. Flix

Flix uruchamia swoje pierwsze połączenia w Indiach. Firma zamierza zrewolucjonizować lokalny rynek poprzez swój model biznesowy oparty na technologii. Start operacji zielonych autobusów zaplanowany jest na 6 lutego i połączy 46 miast, z Delhi jako głównym punktem tranzytowym.

Szacowany rozmiar nowego rynku wynoszący ok. 30 mld euro sprawia, że Indie są drugim co do wielkości rynkiem autobusowym na świecie, otwierając przed Flixem możliwości rozwoju. Rezerwacje biletów autobusowych online cieszą się coraz większą popularnością, co stanowi odpowiedni moment dla Flixa do wprowadzenia swojej technologii na lokalny rynek.

Indie dołączają do zielonej siatki połączeń jako 43. kraj na świecie. Firma skoncentruje się na zwiększeniu standardu i bezpieczeństwa w podróżach autobusowych oraz wykorzysta technologię na rynku, na którym autobusy stanowią filar transportu dla milionów podróżnych.

„Cztery miesiące temu rozszerzyliśmy swoją działalność o Chile. Obecnie, wprowadzając FlixBusa do Indii, mówimy o drugim co do wielkości rynku autobusowym na świecie i poszerzamy naszą sieć na południową Azję. To ogromny krok dla Flixa. Kontynuujemy naszą ścieżkę zrównoważonego wzrostu i dodajemy 43. kraj do naszej zielonej siatki połączeń. Jestem pewien, że dzięki technologii Flix zapewni w Indiach nowy standard podróży, który jest wygodny, niezawodny i stawia bezpieczeństwo jako podstawę swojej oferty. Jak zawsze na każdym rynku, na który wchodzimy, wprowadzamy nasz sprawdzony model biznesowy oparty na partnerstwach z lokalnymi przewoźnikami” – mówi André Schwämmlein, CEO Flixa.

Pierwsze zielone połączenia Flixa w Indiach

6 lutego Flix połączy 46 miast indyjskich, w tym Ayodhya, Lucknow, Dehradun, Manali i Jodhpur. Początkowa oferta obejmie 59 przystanków z ponad 200 codziennymi połączeniami. W kolejnym etapie Flix planuje rozbudować swoją ofertę wokół Delhi i uruchomić pierwsze połączenia w południowej części kraju. Do tej pory FlixBus nawiązał współpracę z pięcioma lokalnymi przewoźnikami autobusowymi z siedzibą w Delhi.