Fjord Line kusi rejsami na Preikestolen

materiały prasowe

Skalna ambona Preikestolen to jeden z turystycznych symboli Norwegii i jedna z największych atrakcji przyrodniczych na świecie, zamieszczana na tzw. bucket list – liście miejsc, które warto zobaczyć za życia. Wiosna to dobra pora na zobaczenie tego cudu natury na własne oczy – to najmniej deszczowy okres w Norwegii i dodatkowo tylko o tej porze możemy skorzystać z rejsu Fjord Line połączonego z trekkingiem na słynną skalną półkę.
Co roku na Preikestolen stawia swoje stopy i wykonuje selfie ponad 100 tys. turystów. Szlak na Preikestolen jest dosyć malowniczy, bardzo dobrze przygotowany, po drodze mija się małe jeziorka, duże głazy skalne, jednak tę ponad 2-godzinną trasę pokonuje się po to, żeby zobaczyć widok ze skalnej półki na rozciągający się w dole fiord.
W sezonie wiosennym (kwiecień – maj- czerwiec – wybrane dni) Fjord Line oferuje rejs z trekkingiem na skalną półkę. Pakiet obejmuje 3-dniowy rejs na trasie Hirtshals – Stavanger połączony z transportem autokarowym pod szlak na Preikestolen. Trzeba tylko dojechać samochodem do duńskiego portu w Hirtshals.
Koszt to około 400 zł od osoby (94 euro) – w tym rejs morski, dwa noclegi i transport do i ze szlaku na Preikestolen. Morska wyprawa na Preikestolen rozpoczyna się o 20:00 z portu w Hirtshals, dokąd z Polski można dojechać autostradami przez Niemcy. Rano następnego dnia o 6:30 prom dopływa do portu Risavika pod Stavanger, skąd autobus zabiera dowozi turystów do centrum miasta, gdzie przesiadają się na prom, po krótkiej przeprawie do Tau znowu przesiadka do autobusu wycieczkowego (trzeba zabrać ze sobą potwierdzenie opłacenia biletu na autobus otrzymane od Fjord Line), który zawozi pod schronisko Preikestolen Mountain Lodge. Przed 9:00 turyści wyruszają na szlak i mają całe popołudnie na spokojne przejście szlaku na Preikestolen, nacieszenie się wspaniałymi widokami i powrót. Na koniec wędrówki autobus o 16:00 zabietra spod schroniska do Stavanger, można wybrać wcześniejszy autobus o 14:00 i zwiedzić starówkę w Stavanger.