Finnair wprowadził najszybszy na rynku internet pokładowy

archiwum Finnair

19 lipca Finnair wprowadził nowe szybkie połączenie internetowe w swojej flocie wąskokadłubowych Airbusów na trasach europejskich.

Połączenie internetowe zostało założone w sześciu wąskokadłubowych samolotach Airbus. Do końca tego lata przewidziano instalację dostępu do internetu w kolejnych 20 samolotach, a do lata 2019 roku Finnair zaplanował założyć internet we wszystkich wąskokadłubowych Airbusach ze swojej floty.

Piia Karhu wiceprezes Finnaira ds. rozwoju usług pasażerskich, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować naszym klientom coś naprawdę specjalnego, najlepsze dostępne na rynku połączenie internetowe podczas naszych lotów europejskich. Klienci mogą także korzystać z usług, które oferujemy on-line poprzez portal Nordic Sky, takich jak najnowsze wydania cyfrowych gazet czy zakupy internetowe. Dostęp do internetu na pokładzie samolotu pozwala nam także wprowadzić nowe narzędzia, które pozwolą załodze podnieść standard obsługi pasażerów.”

Finnair chce, by pasażerowie przetestowali nową usługę na lotach europejskich i bezpłatnie udostępnia ją przez dwa miesiące. Przez ten czas Finnair zamierza zebrać informacje na temat funkcjonalności wprowadzanego systemu i poznać opinie klientów o nowej usłudze.
Bardzo szybki pokładowy internet na pokładach samolotów Finnair to efekt współpracy Finnaira z globalną firmą telekomunikacyjną Viasat Inc.

Don Buchman, wiceprezes i główny menadżer Viasat d.s. lotnictwa komercyjnego, dodał: „Finnair to linia lotnicza, która priorytetowo traktuje obsługę swoich klientów, udostępnia na pokładach samolotów najnowsze technologie w swojej flocie, by zapewnić pasażerom łączność najwyższej jakości. Jesteśmy dumni, że możemy z nimi współpracować i umożliwić pasażerom Finnaira korzystanie z pokładowego połączenia internetowego o niezrównanej jakości i szybkości. Podczas fazy testowej będziemy zdobywać kluczowe informacje potrzebne do dalszego optymalizowania wprowadzanego systemu. Pozwoli to nam przygotować usługę stworzoną w odpowiedzi na potrzeby, zainteresowania i przyzwyczajenia użytkowników.”

Połączenie internetowe będzie bezpłatne na trasach europejskich podczas okresu testowego, który będzie trwać dwa miesiące. Finnair poda do wiadomości cennik pokładowych połączeń internetowych jesienią.