Finnair – więcej lotów do Laponii zimą 2017 roku

archiwum Finnair

Ze względu na stały wzrost popytu na usługi turystyczne do Laponii Finnair wprowadza w sezonie zimowym 2017 roku połączenia do kolejnych lotnisk w tym regionie. Łącznie w okresie od listopada do kwietnia przewoźnik zaoferuje 430 000 miejsc do Laponii i będzie to prawie o 57 000 więcej miejsc niż w sezonie zimowym 2016.

W okresie od 1 stycznia do 24 marca Finnair doda cztery cotygodniowe połączenia do Rovaniemi, w środy, piątki, soboty i niedziele, oferując w ten sposób nawet pięć lotów dziennie z Helsinek. Liczba miejsc do Kuusamo wzrośnie o 21% przy trzech dodatkowych rejsach tygodniowo w poniedziałki, soboty i niedziele. Loty będą obsługiwane głównie samolotami E90.

Dodatkowo, wykonywane w zeszłym sezonie zimowym codzienne popołudniowe połączenie Helsinki-Ivalo-Kittilä będzie codziennie obsługiwane na trasach Helsinki-Ivalo i Helsinki-Kittilä. Rejsy będą odbywać sie samolotami Airbus.

Arunas Skuja, naczelny dyrektor Finnaira na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie, powiedział : „Fińska Laponia przyciąga każdego roku setki tysięcy turystów z całego świata i zainteresowanie tym regionem stale wzrasta. Z przyjemnością zauważamy, że dotyczy to również Polski. W ostatnim sezonie zimowym liczba polskich pasażerów latających z Finnairem do Laponii wzrosła o ponad 35 proc., najpopularniejszymi kierunkami były Rovaniemi i Kittilä”.

Finnair obsługuje dwa razy dziennie loty z Warszawy do Helsinek, raz dziennie z Gdańska i do pięciu lotów tygodniowo z Krakowa.