Finnair połączą Helsinki z Nankinem

archiwum Finnair

Linie lotnicze Finnair otworzą 13 maja 2018 roku nową całoroczną trasę pomiędzy Helsinkami a Nankin.

Nowe połączenia pomiędzy Helsinki i Nankin będą obsługiwane trzy razy w tygodniu w sezonie letnim i dwa razy w tygodniu w sezonie zimowym, oferując wygodne transfery na ponad 100 kierunkach Finnaira.
W sezonie letnim fiński przewoźnik będzie latać do siedmiu miejsc w Chinach. Łącznie Finnair obsłuży 38 połączeń tygodniowo do Chin wykonując codzienny lot do Pekinu i Szanghaju, cztery loty tygodniowo do Chongqing i Guangzhou (Kantonu), trzy cotygodniowe rejsy do Nankinu i Xi’an oraz 10 cotygodniowych połączeń do Hongkongu.

Juha Järvinen, dyrektor handlowy Finnaira, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości rozszerzania naszej siatki w Chinach i dodania Nankin, naszego siódmego portu docelowego w tym kraju. Finnair szybko staje się jednym z największych i najczęściej wybieranych europejskich przewoźników, obsługujących loty między Europą a Chinami. Następny rok będzie równie ważny i zaznaczy się w naszej historii, ponieważ obchodzimy trzydziestą rocznicę inauguracyjnego lotu Finnaira do Pekinu i Chin”.

Inauguracyjny lot do Nankinu odbędzie się 13 maja 2018 r., a nowa trasa będzie obsługiwana samolotami Airbus A330.