Finnair latem poleci do Chicago

archiwum Finnair'a

Finnair będzie obsługiwać połączenia do Chicago w najbliższym sezonie letnim, od 13 czerwca do 17 października 2015. Loty mają odbywać się trzy razy w tygodniu samolotem Airbus A330. Połączenia z Warszawy przez Helsinki zaplanowano na poniedziałki, czwartki i soboty, na godzinę 13.15, a przyloty do Chicago (ORD) na godzinę 18.40 czasu miejscowego. Loty powrotne z Chicago przez Helsinki będą rozpoczynać się o godzinie 22.00 i kończyć w Warszawie o godzinie 18.05 następnego dnia.
Loty z Krakowa przez Helsinki zaplanowano na poniedziałki i czwartki na godzinę 12.45. Loty powrotne z Chicago przez Helsinki odbywać się będą w czwartki i soboty, o godzinie 22.00, a samoloty będą lądować w Krakowie następnego dnia odpowiednio o 21.45 i 21.15.
Finnair będzie obsługiwać połączenia do Chicago w ramach porozumienia, dotyczącego transatlantyckiego ruchu lotniczego, zawartego z partnerami z sojuszu oneworld: British Airways, Iberią oraz American Airlines wraz z siostrzanymi US Airways.

Jani Peuhkurinen, dyrektor sprzedaży Finnaira na Europę Wschodnią i Azję, powiedział: „Loty do Chicago to nie tylko doskonałe uzupełnienie naszych innych letnich połączeń, ale także odpowiedź na potrzeby turystów z Europy Północnej i Środkowo-Wschodniej. Rozkłady lotów Finnaira pozwalają na dogodne połączenia także z Polski. Lotnisko w Chicago, jako główny węzeł komunikacyjny American Airlines ‒ naszego partnera w ramach sojuszu oneworld, umożliwia dodatkowo ekspresowe połączenia z innymi miastami USA.”