Finnair – będzie bezprzewodowe połączenie internetowe

archiwum Finnair

Finnair rozpocznie instalacje Wi-Fi w swoich Airbusach A330 w październiku tego roku, a jej zakończenie planowane jest na maj 2017.

Piia Karhu, wiceprezes Finnaira ds. rozwoju usług pasażerskich, powiedział: “W maju 2017 nasi klienci będą mogli korzystać z bezprzewodowego połączenia na pokładach wszystkich samolotów z floty długodystansowej. Poza bezprzewodowym internetem zaoferujemy naszym klientom także szeroką gamę rozrywki pokładowej, możliwość zrobienia zakupów, wiadomości emitowane w rzeczywistym czasie antenowym i inne dodatkowe usługi w ramach bezpłatnego systemu multimedialnego Finnaira Nordic Sky.”

Firma Panasonic Avionic Corporation (PAC Panasonic), która obsługuje już połączenia internetowe na pokładach Airbusów A350, została także wybrana na dostawcę bezprzewodowych połączeń internetowych na pokładach Airbusów A330. Połączenie będzie opierać się na technologii satelitarnej Ku band, która gwarantuje stabilne działanie połączenia sieciowego podczas lotu.
Bezprzewodowy dostęp do internetu jest bezpłatny dla pasażerów klasy biznes, członków programu Finnair Plus Gold i Platinum, oraz posiadaczy statusu Sapphire i Emerald w sojuszu oneworld. Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą wykupić czasowy dostęp do internetu (w cenie 5 euro za godzinę połączenia) lub na cały czas trwania lotu (w cenie 15 euro).