Ferie z przewodnikiem po Lublinie. Startuje kolejna edycja spacerów miejskich
fot. materiały prasowe
Od 1 lutego rusza kolejna edycja programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” – cyklu spacerów miejskich z przewodnikami. Uczestnicy będą mogli odkrywać historię, legendy i ciekawostki Lublina podczas pieszych wycieczek po Starym Mieście i innych zakątkach miasta. Organizatorem wydarzenia jest Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin.
Program działa od 2022 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem – od początku wzięło w nim udział ponad 5,4 tys. osób. W nowym harmonogramie spacery odbywać się będą od lutego do maja w soboty z Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3. W trakcie ferii zimowych przewidziano dodatkowe wycieczki we wtorki, czwartki i niedziele.
„Zwiedzanie Lublina może być atrakcyjne także dla dzieci, o ile nie ogranicza się ich do stania w miejscu i słuchania dat. Nasze spacery łączą zabawę, opowieści i ciekawostki o mieście – są legendy, tajemnice, zagadki i miejsca, które naprawdę angażują najmłodszych. Rodzice również się nie nudzą, bo Lublin potrafi zaskoczyć każdego. Jeśli chcecie spędzić rodzinny spacer, po którym dzieci wrócą z własnymi historiami do opowiedzenia – serdecznie zapraszamy!” – mówi Agnieszka Malinowska-Mikołajczyk, przewodniczka miejska.
Program „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” proponuje różnorodne spacery tematyczne po mieście, łączące historię i lokalne ciekawostki. Uczestnicy mogą poznawać legendy Koziego Grodu, podążać śladami średniowiecznego Lublina oraz dowiedzieć się o przemianach urbanistycznych miasta na przestrzeni wieków. Dodatkowo dla dzieci przygotowano specjalne spacery z interaktywnymi zabawami, prowadzone przez przewodnika i lubelskiego koziołka-pacynkę.
Spacery odbywają się w języku polskim i angielskim, a każdy trwa około dwóch godzin. Bilety na lutowe terminy są już w sprzedaży, a koszt udziału to 30 zł za spacer po polsku i 50 zł po angielsku. Organizatorzy zachęcają do udziału zarówno mieszkańców, jak i turystów z całej Polski i zagranicy.
POWIĄZANE WPISY
16 lutego 2026
IGHP: słaby początek roku w branży hotelarskiej
Styczeń przyniósł hotelarzom wyraźne obniżenie poziomu frekwencji w obiektach. Obłożenie…
0 Komentarzy6 Minuty
16 lutego 2026
„Z bliska / Z daleka”. Nowa mapa murali umożliwia odkrywanie Poznania z perspektywy sztuki ulicznej
Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna wydała nowe wydanie mapy murali Poznania. Wśród…
0 Komentarzy2 Minuty
16 lutego 2026
Wizz Air wraca z konkursem Wizz Youth Club. Do wygrania podróże z przewoźnikiem przez cały rok
Po siedmiu latach przerwy Wizz Air wraca z akcją Wizz Youth Challenge, adresowaną do…
0 Komentarzy2 Minuty
16 lutego 2026
Polska siedem razy na podium Meetings Star Awards 2025/2026
Polska ponownie potwierdziła swoją silną pozycję na europejskim rynku spotkań. Podczas…
0 Komentarzy2 Minuty
13 lutego 2026
Kolejna edycja Sopockich Pereł za nami. Przyznano nagrody liderom turystyki nad Bałtykiem
Za nami siódma edycja konkursu Sopockie Perły, organizowanego przez Sopocką Organizację…
0 Komentarzy5 Minuty
12 lutego 2026
Anna Piotrowska-Süzer dołącza do zarządu SOIT
Do zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel dołączyła Anna Piotrowska-Süzer.…
0 Komentarzy2 Minuty
10 lutego 2026
Wyjątkowa atrakcja podczas XVIII FPT. Uczestnicy będą mogli wybrać się w rejs po Brdzie
Przed nami XVIII Forum Promocji Turystycznej, które już 27 kwietnia zgromadzi branżę…
0 Komentarzy2 Minuty
10 lutego 2026
Kraków gospodarzem XII Ogólnopolskiej Konferencji Turystyczno-Transportowej
18 marca 2026 r. w Hotelu Kolna w Krakowie odbędzie się Travel Meeting 2026 – XII…
0 Komentarzy2 Minuty
9 lutego 2026
GAR: rozwój, autentyczność i networking – to wybierają młodzi liderzy branży
Branża turystyczna stoi przed wyzwaniem organizowania wydarzeń, które odpowiadają…
0 Komentarzy2 Minuty










