Ewa Michałowska nową dyrektor IBB Andersia Hotel w Poznaniu

archiwum IBB Hotel Collection

Ewa Michałowska, od października 2017 była Revenue Manager na Polskę międzynarodowej sieci IBB Hotel Collection i zastępca dyrektora Hotelu IBB Andersia w Poznaniu, objęła stanowisko dyrektora tego hotelu.

Ewa Michałowska od kilkunastu lat związana jest z międzynarodowym środowiskiem hotelarskim. Pracowała w sieci Domina Hotels & Resorts w Poznaniu, Mediolanie i Egipcie oraz w hotelach Sheraton Suites i Ocean Key Resort na Florydzie.

Od 2008 do 2011 roku była dyrektorem poznańskiego oddziału firmy Netmedia Business Travel. W latach 2011-2017 zajmowała się procesami restrukturyzacji i poprawy efektywności finansowej w Hotelach.
Posiada duże doświadczenie w pracy na stanowisku Hotel Managera, Revenue Managera oraz Specjalisty ds. Sprzedaży korporacyjnej. Zarządzała tożsamością marki hotelu oraz zasobami ludzkimi. Wykładała przedmioty z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz analizy sprzedaży na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadziła wiele projektów doradczych w hotelach miejskich, SPA, i obiektach turystycznych.
Była twórcą pierwszego w Polsce, autorskiego szkolenia z Revenue Managementu, obecnego na rynku od 2008 roku.

IBB Hotel Collection to grupa hoteli należąca do Von der Heyden Group i zarządzająca aktualnie trzynastoma hotelami w Hiszpanii, Niemczech, na Malcie i w Polsce.

Portfolio firmy obejmuje hotele biznesowe i wakacyjne w kategorii trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowej. Centrala IBB Hotel Collection mieści się w Valletcie na Malcie. Spółka hotelarska do roku 2021 zamierza poszerzyć portfolio do 20 hoteli i koncentruje się przy tym na krajach, w których prowadzi już działalność. Sieć oferuje umowy dzierżawy, zarządzania i franczyzowe, a także kupuje atrakcyjne nieruchomości nieposiadające operatora. Na przestrzeni ostatnich 2 lat grupa uruchomiła 2 hotele w Niemczech: IBB Blue Hotel Paderborn, IBB Hotel Ingelheim, butikowy Cugó Gran Macina Grand Harbour na Malcie oraz IBB Hotel Długi Targ w Gdańsku.