Eurowings połączyły Wrocław ze Stuttgartem

archiwum Lotniska we Wrocławiu

Z wrocławskiego lotniska odleciał pierwszy samolot do Stuttgartu w Niemczech. Połączenie realizują należące do grupy Lufthansa linie Eurowings.

To jedna z 10 regularnych nowości w nowym rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław, który właśnie wszedł w życie.

W niedzielę zrealizowany został pierwszy lot z Wrocławia do Stuttgartu. Operacje na tej trasie odbywają się cztery razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, środę, piątek oraz niedzielę. Czas podróży wynosi 1 godz. 40 min. W tygodniu samolot z Wrocławia wylatuje o godz. 12.55 (ląduje w Stuttgarcie o godz. 14.40 ), w niedziele zaś o godz. 15.30 (jest o 17.10). Przewoźnik lata na tej trasie samolotem Bombardier Dash 8 Q400.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Nowe połączenie do Stuttgartu to przede wszystkim bardzo dobra wiadomość dla biznesu. Przedstawiciele prężnie rozwijającego się przemysłu motoryzacyjnego na Dolnym Śląsku zyskali oczekiwane bezpośrednie loty. Poza tym w mieście znajduje się wiele instytucji naukowych, akademickich i badawczych, które są związane z Wrocławiem i regionem.”

W nowym sezonie Eurowings częściej zabiera pasażerów do Düsseldorfu (codziennie oprócz soboty). Grupa Lufthansa regularnie wzmacnia swoją obecność w Porcie Lotniczym Wrocław – dzisiaj to trzecie lotnisko w Polsce, z którego oferuje najwięcej lotów.

Rejsy do Stuttgartu stanowią uzupełnienie oferowanych z Wrocławia lotów do największych europejskich portów przesiadkowych. Oprócz Frankfurtu nad Menem, Monachium i Düsseldorfu wrocławscy podróżny mogą polecieć również do Zurychu (SWISS), Kopenhagi (SAS), a także Warszawy i Tel Awiwu (PLL LOT).
Stuttgart to jedna z 10 regularnych nowości w letnim rozkładzie lotów Portu Lotniczego Wrocław, który obowiązuje od 25 marca. Do dyspozycji wrocławskich podróżnych jest rekordowe ok. 85 kierunków – 50 niskokosztowych, 26 czarterowych i 9 sieciowych.

Bardzo dobrą wiadomością jest pojawienie się głównego paryskiego lotniska im. Charles’a de Gaulle’a, gdzie w maju loty uruchamia Air France. Wizz Air wzmocnił swoją obecność we Wrocławiu – powiększył swoją bazę operacyjną o drugi samolot i proponuje 5 nowości: Bari, Kutaisi, Göteborg, Bazyleę Miluza i Porto. W okresie letnim dodatkowy, czwarty samolot będzie stacjonować w bazie Ryanair. Zrealizuje rejsy w ramach nowej linii czarterowej przewoźnika – Ryanair Sun. Jednocześnie wśród 35 bezpośrednich tras irlandzkiego przewoźnika znajdą się 3 premiery: Ateny, Faro oraz Podgorica. Debiutującymi pozycjami na wakacje z biurem podróży są Tivat, Ateny, Izmir i wyspa Djerba.

W piątek linie Ryanair ogłosiły uruchomienie w listopadzie 2018 lotów do Kijowa (Boryspol).

Port Lotniczy Wrocław – nowości w rozkładzie lotów lato 2018:
• Ateny (Ryanair)
• Bari (Wizz Air)
• Bazyla Miluza (Wizz Air)
• Faro (Ryanair)
• Göteborg (Wizz Air)
• Kutaisi (Wizz Air)
• Paryż im. Charles’a de Gaulle’a (Air France)
• Podgorica (Ryanair)
• Porto (Wizz Air)
• Stuttgart (Eurowings)