Eurolot zawiezie nad Adriatyk i Bałtyk

Eurolot uruchomił sprzedaż biletów na nowej trasie w sezonie letnim – z Krakowa do Heringsdorfu (Świnoujścia) w Niemczech oraz zwiększył częstotliwość rejsów z Warszawy do Splitu w Chorwacji.

Tomasz Balcerzak, prezes zarządu Eurolot SA powiedział: “Lato to najintensywniejszy okres w całym roku. Ambicją Eurolotu jest wsłuchiwanie się w potrzeby oraz oczekiwania naszych pasażerów, zwłaszcza pod kątem kierunków ich wymarzonych wakacji. Staramy się tak planować nasze trasy w okresie letnim, aby umożliwiać pasażerom odpoczynek w najpiękniejszych zakątkach Europy. Wierzymy, że tegoroczne propozycje połączeń do Chorwacji i do Heringsdorfu – w optymalnej cenie i z bardzo dogodnym rozkładem – spotkają się ponownie z uznaniem podróżnych.”

Eurolot już kolejny rok proponuje podróżnym bezpośrednie połączenie z czterech miast w Polsce (Gdańsk, Poznań, Kraków i Warszawa) do miast w Chorwacji: Dubrownika, Splitu i Zadaru.

W 2013 roku polska linia odnotowała na chorwackich trasach bardzo wysoki load factor (czyli obłożenie miejsc w samolocie). W okresie wakacyjnym ten wskaźnik był średnio na poziomie
aż 94 proc., dlatego w tym roku Eurolot postanowił uruchomić dodatkową częstotliwość z Warszawy do Splitu w każdą środę, począwszy od 18 czerwca do 10 września br. Oznacza to, że podróżni będą wylatywać ze stolicy do Splitu aż 3 razy w tygodniu – środy, czwartki i niedziele o godz. 8.00. Rejs trwa zaledwie 2 godziny i 15 minut, a powrót ze Splitu zaplanowano dopiero o godz. 16.10.

Ceny na tej trasie rozpoczynają się już od 555 złotych za przelot w obie strony.
Po raz pierwszy Eurolot nawiązał współpracę z czeskim biurem podróży – Vitkovice Tours. Samolot Eurolotu po wylądowaniu
w Splicie, a przed powrotem do Warszawy, będzie dodatkowo realizował połączenie czarterowe z Ostrawy.

Wakacyjną nowością na mapie połączeń Eurolotu będą również sobotnie rejsy z Krakowa do Heringsdorfu, które ruszą 7 czerwca i będą dostępne w sprzedaży do 7 września br. Przewoźnik wznawia to połączenie po rocznej przerwie, proponując wylot ze stolicy Małopolski o godz. 12.00 i powrót z wyspy Uznam o godz. 20.30. W ciągu dnia samolot Eurolotu będzie wykonywał rejsy na trasie z Heringsdorfu do Berna, Zurychu, Wiednia i Monachium.

Ceny biletów zaczynają się od 199 złotych w jedną stronę i od 299 złotych w obie strony.