Eurolot wystartował do Bydgoszczy

W poniedziałek o godzinie 15.00 Eurolot przewiózł pierwszych pasażerów z Warszawy do stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Rejs o numerze K2 155 wykonał samolot typu Bombardier Q400 o numerze rejestracyjnym SP- EQI. Lądowanie w porcie bydgoskim zaplanowano o godz. 15.55, gdzie samolot został powitany tradycyjnym salutem wodnym.

Z okazji inauguracji połączenia, port w Bydgoszczy i Eurolot przygotowały wyjątkową niespodziankę dla pasażerów z regionu. O godz. 16.30 samolot polskiego przewoźnika zabrał gości w ok. 40-minutowy rejs widokowy nad województwem kujawsko-pomorskim. Co ciekawe, za sterami usiadł kapitan Marcin Pawlak, który jest… rodowitym bydgoszczaninem.

Tomasz Balcerzak, prezes zarządu Eurolot SA powiedział: “Uruchomienie połączenia do Bydgoszczy to kolejny krok w realizacji naszej strategii wzmacniania pozycji Eurolotu w portach regionalnych. Wierzymy, że sprostamy oczekiwaniom pasażerów z województwa kujawsko-pomorskiego, a naszą ofertę i standard obsługi docenią zarówno osoby podróżujące biznesowo, jak i turystycznie.”

Z kolei Tomasz Moraczewski, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz dodał: “Mamy nadzieję, że loty do Warszawy komfortowym samolotem w bardzo atrakcyjnych cenach i godzinach będą cieszyły się dużą frekwencją. Oddajemy do dyspozycji podróżnych 936 miejsc tygodniowo i zachęcamy do ich zapełniania. Naszym celem jest kontynuowanie i rozwijanie tego połączenia.”

Dla przypomnienia, od 15 kwietnia br. codzienne rejsy na trasie Warszawa-Bydgoszcz rozpoczynać będzie wczesnoporanny lot z województwa kujawsko-pomorskiego. Następnie, od poniedziałku do niedzieli (bez sobót) samolot będzie startował z Warszawy w godzinach późnopopołudniowych
i wracał do stolicy wczesnym wieczorem. Ostatni rejs do Bydgoszczy odbywać się będzie
po godzinie 21.30.