ETI Polska umożliwia klientom wykonanie płatnych testów PCR przed powrotem z Egiptu

Testy na koronawirusa na lotnisku w Hurghadzie / fot. MM

Najnowsze rozporządzenie w sprawie zakazów i ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa umożliwia zwolnienie z dziesięciodniowej kwarantanny obowiązującej po powrocie do Polski osobom posiadającym negatywny wynik testu na koronawirusa. Możliwość ich wykonania za 30 dolarów w Egipcie umożliwia klientom biuro ETI Polska.

Biura podróży zaczynają reagować na zmianę przepisów i możliwość zastąpienia kwarantanny testem. Warunkiem zwolnienia z obowiązku 10-dniowej izolacji po powrocie do Polski jest wykonanie takiego testu na 48 godzin przed powrotem do Polski i otrzymanie wyniku negatywnego. Możliwość tę wprowadzono rozporządzeniem Rady Ministrów z 22 stycznia 2021 roku.

Jak informuje ETI Polska, klienci biura mają możliwość wykonania testu PCR w cenie ok 30 USD w certyfikowanym laboratorium w Hurghadzie, Al-taelim Street – Dahar.

„W celu dokonania testu prosimy o potwierdzenie chęci jego wykonania w trakcie spotkania informacyjnego z rezydentem oraz przygotowanie paszportu z wizą, kopi umowy i zgłoszenia z widoczną informacją o locie powrotnym (w razie jego braku hotel przygotuje takie potwierdzanie)” – czytamy w komunikacie touroperatora wysłanym do agentów.

Test przed przylotem do Polski zamiast kwarantanny po przylocie