Esky.pl: czerwcówka za granicą od 244 zł za osobę. Tanio do Włoch, Paryża i Dubrownika

Marzec to ostatni moment, by z wyprzedzeniem zaplanować zagraniczny city break na długi czerwcowy weekend. Ponad dwa miesiące dzielą polskich pracowników od kolejnej po Wielkanocy szansy na dłuższy odpoczynek, który można zorganizować w Wenecji, Rzymie czy Pizie, a także Paryżu i Dubrowniku za mniej niż 400 zł od osoby. Natomiast z budżetem większym o 100 zł dostępne są także loty do Aten i Walencji.

Boże Ciało w 2024 roku wypada w czwartek 30 maja. Wystarczy więc, że weźmiemy urlop w piątek 31 maja, żeby mieć cztery dni odpoczynku od pracy. Dłuższe weekendy to okres, kiedy Polacy chętnie ruszają za granicę, spędzając ten czas m.in. na krótkim europejskim city breaku.

„Nasze wspólne badania z agencją GfK potwierdzają, że najwięcej podróżujących Polaków (65 proc.) rezerwuje city breaki od jednego miesiąca do ponad trzech miesięcy przed podróżą. Wykupienie biletów lotniczych z takim wyprzedzeniem pozwala sporo zaoszczędzić, a z badań wiemy, że dla ponad połowy ankietowanych Polaków (52 proc.) okazyjna cena lotów to najważniejsza kwestia przy organizacji kilkudniowego wyjazdu” – wyjaśnia Deniz Rymkiewicz, ekspert platformy podróży eSky.pl.

Loty do Włoch zdominowały listę najtańszych kierunków w czerwcu 2024

W tej chwili najtańsze opcje podróży samolotem na długi weekend w czerwcu – bilety do 400 zł za osobę tam i z powrotem – obejmują takie kierunki jak Wenecja, Rzym i Piza, a także Paryż i chorwacki Dubrownik. Wyjazd do włoskich miast możemy zarezerwować już za 244 zł od osoby w przypadku Wenecji (31 maja – 4 czerwca 2024, Katowice – Treviso), 381 zł do Rzymu (31 maja – 4 czerwca 2024, Gdańsk – Rzym) i 390 zł dla jednego pasażera za podróż do Pizy (2‑4 czerwca 2024, Wrocław – Piza).

Jeśli organizujemy wypad do francuskiej stolicy, ale chcemy uniknąć letnich upałów, warto się tam wybrać właśnie na początku czerwca. Za loty do Paryża jedna osoba zapłaci 352 zł za wylot z podwarszawskiego Modlina i lądowanie na lotnisku w Beauvais (29-31 maja 2024).

Dubrownik największą popularność zyskał za sprawą „Gry o tron” – serialową ekranizację sagi kręcono właśnie w tym mieście na południu Chorwacji. Przejść się zabytkowymi ulicami, spróbować świeżych owoców morza, a nawet poleżeć na plaży można właśnie na początku czerwca (2-5 czerwca 2024, Wrocław – Dubrownik). Za loty w dwie strony zapłacimy 389 zł od osoby.

Na czerwcówkę 2024 do Aten i Walencji polecimy od 400 zł

Jeśli dysponujemy nieco większym budżetem na czerwcowe wojaże, to w grę wchodzą loty z Katowic do Aten w dniach 2-5 czerwca: bilety dla jednej osoby w obie strony będą kosztowały 404 zł. Z kolei podróżników spragnionych hiszpańskiego słońca mogą zainteresować loty do Walencji. Ze stolicy Dolnego Śląska nad Morze Śródziemne dolecimy za 451 zł od osoby w dwie strony (2-5 czerwca 2024, Wrocław – Walencja).

Metodologia

Listę najtańszych kierunków obejmujących podróż samolotem z wylotem w dniach 30 maja – 2 czerwca 2024 r. przygotowano na podstawie opcji lotów tam i z powrotem zaprezentowanych w kolekcji „Czerwcowy długi weekend w mieście” na stronie „Okazje” eSky.pl. Ceny biletów są aktualne w dniu 18 marca 2024 roku i mogą się zmieniać, co jest efektem stosowania dynamicznego cennika przez linie lotnicze.