Enter Air wznowił loty w Wielkiej Brytanii

Enter Air zaczyna latać w Wielkiej Brytanii
Samolot w barwach Enter Air/fot. archiwum Enter Air

Linia lotnicza Enter Air wznowiła pod koniec ubiegłego tygodnia operacje lotnicze z lotniska Gatwick w Wielkiej Brytanii.

Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air, powiedział:”Podobnie jak w przypadku lotów z Polski lipiec będzie w tym roku czasem rozruchu, a pod koniec miesiąca będziemy wykonywali 8 operacji tygodniowo. Jednocześnie wszystko na to wskazuje, że w sierpniu lotów będzie zdecydowanie więcej. Pomimo wielomiesięcznych zawirowań, popyt ze strony biur podróży jest duży, a ludzie chcą wyjechać na urlop do innego kraju, który bardzo często jest lepiej przygotowany na przyjęcie turystów niż kraj macierzysty. Wszystkie kurorty zagraniczne mają przygotowane specjalne procedury ochrony, a na plażach i w restauracjach jest bardzo mało turystów, więc łatwiej zachować bezpieczny dystans. A co najważniejsze panują teraz niskie ceny i gwarantowana piękna pogoda. Ponadto, co wielokrotnie podkreślaliśmy samolot jest najbezpieczniejszym środkiem transportu zbiorowego, który dzięki bardzo wydajnej klimatyzacji i filtrom HEPA skutecznie uniemożliwia rozprzestrzenianie się wirusów pomiędzy pasażerami.”

Pierwszy rejs Enter Air w sezonie LATO 2020 z lotniska Gatwick w Londynie odbył się 16 lipca, a klienci biura podróży Sunvil UK polecieli na słoneczną grecką wyspę Lemnos. Oprócz standardowych procedur wprowadzonych na lotniskach i pokładach samolotów w wielu państwach obowiązują specjalne wymagania wobec turystów. Podróżujący do Grecji muszą pamiętać, żeby co najmniej 48 godzin przed wjazdem do kraju wypełnić tzw. kartę lokalizacyjną – Passenger Locator Form (PLF). Po uzupełnieniu wszystkich danych oraz ich analizie przez system, otrzymują specjalny QR kod, który należy wydrukować albo zapisać w swoim telefonie.

Na rynkach zagranicznych Enter Air współpracuje z touroperatorami oraz konsolidatorami odsprzedającymi miejsca touroperatorom działającym na poszczególnych rynkach. Na części realizowanych obecnie rejsów przewoźnik oferuje też możliwość indywidualnego zakupu biletu.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center