Enter Air poszerza flotę o nowego Boeinga 737 MAX 8

fot. archiwum Enter Air

Enter Air polski przewoźnik lotniczy, przyjął w czwartek pierwszy z czterech zamówionych samolotów Boeing 737 MAX 8. Kolejne dwie maszyny tego typu pojawią się w Polsce jeszcze w maju.

Do Polski przyleciał w czwartek pierwszy z czterech samolotów Boeing 737 MAX 8 zamówionych przez Enter Air. Dostawy kolejnych dwóch maszyn tego typu są spodziewane w Polsce jeszcze w maju.

„Samolot, który otrzymał rejestrację SP-EXE jest w świetnym stanie technicznym. Maszyna została wyprodukowana pod koniec roku 2022, a lessorem jest firma BBAM, z którą Enter Air współpracował z sukcesem kilka lat temu i cieszymy się, że znowu mamy okazję na podjęcie współpracy w ramach leasingu operacyjnego” – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air.

„Samolot przyleciał do Polski z międzylądowaniem w Keflawiku na Islandii, pokonując najpierw rekordowo długi odcinek z Tucson, który miał ponad 8,5 godziny lotu. Ze względu na duże opóźnienia w dostawach, z jakimi zmaga się Boeing i rozpoczynający się niebawem sezon letni, nie mieliśmy czasu na to by samolot został pomalowany w nasze barwy, dlatego początkowo będzie latał w egzotycznym malowaniu australijskiej linii Bonza Airline do której miał trafić. W związku z tym ma też niestety niestandardową konfigurację miejsc w samolocie, którą będziemy modyfikować dopiero na jesieni, ale mamy nadzieję, że podobnie jak wszystkie nasze maszyny będzie się dobrze sprawował, wożąc polskich turystów na wymarzone wakacje” – dodaje Grzegorz Polaniecki.

SP-EXE to pierwszy z czterech samolotów 737 MAX 8, które Enter Air zamówił w odpowiedzi na popyt zgłaszany przez touroperatorów. W wysokim sezonie przewoźnik zamierza korzystać z 32 samolotów wliczając trzy dodatkowe maszyny wynajęte na zasadach wet-lease. Kolejne dwa Boeingi 737 MAX 8 są spodziewane w Polsce jeszcze w maju, a czwarta maszyna na przełomie czerwca i lipca 2023 r.

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center