Enter Air – kolejny Boeing 737-800 dołączył do floty

archiwum Enter Air

Linia lotnicza Enter Air powiększyła flotę o kolejnego Boeinga 737-800. Samolot będzie użytkowany na zasadzie leasingu operacyjnego, umowa została podpisana na 6 lat.

Stan samolotów własnych przewoźnika powiększy się przed sezonem letnim o jeszcze jeden bliźniaczy samolot dając łącznie 18 samolotów. Dodatkowo firma wyleasinguje dwa samoloty A320 od innych przewoźników.
Najnowszy nabytek Enter Air otrzymał rejestrację SP-ESD, wcześniej latał dla kanadyjskiego przewoźnika wykonując loty głównie do wakacyjnych destynacji na Florydzie, Kalifornii i Meksyku. Samolot został dostarczony z Tucson w Arizonie i przyleciał do Warszawy z jednym międzylądowaniem w Bangor w Kanadzie.

Mariusz Olechno, członek zarządu i dyrektor techniczny Enter Air, powiedział: „Udało nam się pozyskać kolejny samolot w idealnym stanie technicznym. Od ubiegłego roku użytkujemy już dwie maszyny w identycznej konfiguracji, tzw. sister ships, które pierwotnie były wykorzystywane przez tę samą linię lotniczą z Kanady. Niezawodność tych maszyn oraz bardzo dobre wyniki przeglądu technicznego, pozwalają nam oczekiwać, że SP-ESD będzie jednym z filarów floty.”

Nowy samolot w najbliższych tygodniach będzie przygotowywany do operacji lotniczych. Między innymi zostanie wyposażony w niezawodne, najnowszej generacji brytyjskie fotele, które dzięki swojej ergonomii zapewnią komfort nawet na najdłuższych wakacyjnych rejsach np. na Wyspy Kanaryjskie.