Emirates zwiększa swoją flotę i zamawia 15 dodatkowych samolotów Airbus A350

fot. archiwum Emirates

Podczas Dubai Airshow 2023, linie Emirates ogłosiły zakup kolejnych 15 maszyn Airbus A350-900, podnosząc łączną liczbę zamówionych samolotów do 65. Wartość zamówienia opiewa na 6 mld dolarów.

Prezes Emirates Airline and Group, szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, wyraził zadowolenie z decyzji, planując wykorzystanie nowych samolotów do obsługi rozszerzonych tras.

„Z przyjemnością ogłaszamy kolejne zamówienia na A350-900, które wzbogacą naszą flotę. Planujemy wykorzystać Airbusy A350 do obsługi nowych rynków, w tym lotów długodystansowych z Dubaju trwających do 15 godzin. Będziemy ściśle współpracować z Airbusem i Rolls-Royce’em, aby zapewnić naszym klientom najlepszą możliwą wydajność operacyjną i doświadczenia podczas lotu” – powiedział Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor generalny Emirates Airline and Group.

„Dzięki tej umowie wyznaczamy kolejny solidny krok naprzód w wieloletnim porozumieniu o współpracy między Emirates i Airbusem. To partnerstwo oparte na dążeniu do innowacji, wydajności i doskonałości operacyjnej. Tak jak A380 stał się podstawą operacji Emirates, jesteśmy równie dumni z tego, co A350 zrobi w nadchodzących latach” – dodał Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbus i szef Airbus International.

Pierwszy A350 ma dołączyć do floty Emirates w sierpniu 2024 roku, a dzięki kolejnym zamówieniom linie Emirates będą otrzymywać dostawy A350 do początku 2028 roku. Uwzględniając złożone niedawno zamówienie na 95 dodatkowych samolotów Boeinga, przewoźnik będzie posiadał w sumie 310 samolotów szerokokadłubowych.