Emirates zdobyły Bali

archiwum Emirates

Linie Emirates uruchomiły codzienne połączenie bezpośrednie na indonezyjską wyspę Bali. Pierwszy samolot rejsu nr EK 398 z Dubaju wylądował na lotnisku Denpasar 3 czerwca o godzinie 21.40 czasu balijskiego.

W inauguracyjnym locie wzięli udział przedstawiciele mediów z krajów Zatoki Perskiej oraz kierownictwo Emirates. Na pokładzie znaleźli się także pasażerowie podróżujący na Bali z ponad 40 miast, m.in. Moskwy, Frankfurtu, Amsterdamu i Nowego Jorku.
Bali stanowi 146. połączenie w siatce Emirates, kolejne w regionie Dalekiego Wschodu, w którym linie obecnie obsługują loty do 18 miast w 11 krajach. Bezpośrednie połączenie między Dubajem i Bali obsługuje samolot Boeing 777-300ER w konfiguracji dwuklasowej.

Barry Brown, Emirates Divisional Senior Vice President, Commercial Operations East, powiedział: “Bali pozostaje jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów i stanowi coraz ważniejszy rynek dla linii Emirates. Połączenie na Bali cieszy się dużym zainteresowaniem w miastach, które obsługujemy, w szczególności w sektorze wypoczynkowym. Cieszymy się, że możemy teraz sprostać temu zapotrzebowaniu, przyczyniając się do rozwoju gospodarki i turystyki na wyspie. Z radością otwieramy połączenie dla pasażerów podróżujących z Bali do Dubaju i ponad 80 miejsc w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i obydwu Amerykach z jedną dogodną przesiadką w naszym światowej klasy porcie lotniczym.”

Wiceminister ds. zasobów w Ministerstwie Turystyki Indonezji, profesor I Gde Pitana, dodał: „Bardzo cieszy nas otwarcie połączenia Emirates na Bali, ponieważ naszym zdaniem bezpośrednie loty korzystnie wpłyną na indonezyjską turystykę i liczbę odwiedzających samą wyspę. Bali niezmiennie przyciąga turystów z całego globu, a bezpośrednie połączenie Emirates do Dubaju ułatwi podróż do innych miejsc na świecie, oferując nowe możliwości zarówno turystom, jak i przedsiębiorcom.”

Dzięki nowemu codziennemu połączeniu z Dubaju wyspa Bali, którą odwiedziło ponad 3,7 mln zagranicznych gości w 2014 roku, najprawdopodobniej przyciągnie teraz jeszcze więcej turystów.
Samoloty Emirates rejsu nr EK398 na Bali startują z Dubaju o godzinie 8:20 i lądują w porcie lotniczym Denpasar o godzinie 21:40 tego samego dnia. Rejs powrotny nr EK399 zaplanowano na godzinę 23:40 z lądowaniem na lotnisku w Dubaju o godzinie 5:00 następnego dnia.