Emirates zatrudni nowych pracowników

Emirates zatrudni personel pokładowy
Emirates zatrudni personel pokładowy /fot. Emirates

Linie Emirates zatrudnią w nowym roku 5 tys. nowych pracowników personalu pokładowego. Globalna rekrutacja związana jest z debiutem nowej floty Airbusów A350.

Nowi pracownicy zwiększą liczbę personelu pokładowego o 25 proc. Rekrutacja skierowana jest przede wszystkim do osób, które wkrótce wkroczą w życie zawodowe. Linie lotnicze zapraszają świeżo upieczonych absolwentów posiadających w swoim CV odbyte staże lub zatrudnienie w niepełnym wymiarze godzin, osoby z około rocznym doświadczeniem w branży hotelarskiej lub obsługi klienta, a także chcące rozpocząć karierę na pokładach Emirates. Nowi rekruci będą mogli podróżować po świecie w ponad 140 miastach w 76 krajach i korzystać z udogodnień personelu pokładowego Emirates.  W 2024 roku Emirates zorganizuje dni otwarte i spotkania rekrutacyjne w ponad 460 miastach na sześciu kontynentach odpowiadających zasięgowi siatki połączeń przewoźnika. Jednocześnie rekruterzy poinformują o możliwości życia i pracy w Dubaju.
W 2023 roku linie Emirates zatrudniły aż 8 tys. członków personelu pokładowego i zorganizowały spotkania rekrutacyjne w 353 miastach odpowiadając na zwiększone zapotrzebowanie usług lotniczych po pandemii. W sierpniu 2023 roku liczba personelu pokładowego wynosiła 21,5 tys.

Rozbudowa floty i szkolenie

Rekrutacje personelu pokładowego rozpoczną się, gdy od połowy tego roku Emirates rozpoczną odbiór wyczekiwanych samolotów A350 i od 2025 roku Boeingów 777-X. Przewoźnik posiada w swoim zamówieniu 65 maszyn A350 oraz 205: 777-9 i 777-8. Nowe samoloty zwiększą potencjał przewoźnika i zapewnią elastyczność w dodawaniu nowych połączeń do jego siatki połączeń.

Wszyscy nowi członkowie personelu pokładowego przechodzą intensywne ośmiotygodniowe szkolenie w zakresie zapewniania najwyższych standardów obsługi, bezpieczeństwa i gościnności. Podczas szkolenia w najnowocześniejszym centrum szkoleniowym Emirates w Dubaju, personel pokładowy zdobywa przydatne umiejętności, takie jak komunikatywność, podejmowanie inicjatywy i zdolności przywódcze.

,,Czasami trzeba gonić swoje marzenia, innym razem marzenie goni ciebie. W kwietniu ubiegłego roku otrzymałam „złoty telefon”, który zmienił moje życie. – mowi Ane Monego Castagna z Włoch, która dołączyła do zespołu w maju 2023 roku – Podczas szkolenia byłam zdumiona przekazywaną nam wiedzą i umiejętnościami oraz tym, co jest potrzebne, aby zostać członkiem personelu pokładowego Emirates. Możliwość nawiązania przyjaźni na całe życie, bycia niezwykle pewnym siebie i latania z liniami lotniczymi jest bezcenna.”

Uczestnicy rozwijają zdolność efektywnej pracy w wielokulturowym zespole, koncentrują się na utrzymaniu siły psychicznej i zachowaniu spokoju działając pod presją. Personel pokładowy ma również dostęp do najnowszych programów szkoleniowych i kursów na LinkedIn.

Życie w Dubaju

Wielokulturowy personel pokładowy Emirates reprezentuje ponad 140 narodowości i posługuje się 130 językami, dzięki czemu klienci zawsze mogą liczyć na serdeczną rozmowę w ich własnym języku. Załoga tworzy długotrwałe więzi i przyjaźnie, co sprzyja lepszej pracy zespołowej, wspólnemu poczuciu kierunku i obsługi pokładowej. Personel pokładowy ma możliwość rozwoju kariery, awansu do wyższych klas pokładowych, a także zdobycia stanowiska kierownika pokładowego, opiekuna lub szkoleniowca. Obecnie linie lotnicze zatrudniają 1180 głównych stewardów i stewardess, którzy wspięli się po szczeblach kariery po pomyślnym ukończeniu wymagających szkoleń i ocen. Załoga ma też możliwość ubiegania się o wewnętrzne stanowiska w całej Grupie Emirates. Personel pokładowy Emirates prowadzi luksusowy styl życia w tętniącym życiem Dubaju, mieszkając wśród 200 narodowości, w jednym z najbezpieczniejszych miast na świecie, które słynie ze znakomitych hoteli, restauracji, gastronomii i rozrywek.

,,Praca dla Emirates to zadanie jak żadne inne. Od dnia, w którym otrzymałam telefon, po wejście na pokład samolotu, czuję się dumna z tego, co osiągnęłam – mówi Robyn Clark z Wielkiej Brytanii, która dołączyła w lutym 2023 roku – Zawsze będę wdzięczna liniom lotniczym za niezapomniane wspomnienia, niezwykłe doświadczenia z podróży po całym świecie i możliwość powrotu do Dubaju – jednego z najbezpieczniejszych i najbardziej tętniących życiem miast na świecie, które teraz nazywam domem”.

Personel pokładowy Emirates cieszy się atrakcyjnym, nieopodatkowanym wynagrodzeniem i dodatkiem lotniczym. Ma prawo do premii z tytułu udziału w zyskach, pokrycia kosztów pobytów w hotelach i postojów, ulgowych przejazdów i przewozów cargo, corocznego urlopu, biletu na wakacje, umeblowanego zakwaterowania, transportu do i z pracy, doskonałego ubezpieczenia medycznego i stomatologicznego, usług pralniczych i innych świadczeń. Przyjaciele i rodzina mogą korzystać z atrakcyjnych cen biletów lotniczych.

Więcej szczegółów, harmonogramy dni otwartych i informacje o rekrutacji znajdują się na stronie www.emiratesgroupcareers.com