Emirates zaczyna loty do Chicago

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates zapowiedziały na 5 sierpnia otwarcie codziennego połączenia do Chicago. Loty na tej trasie będą obsługiwane przez Boeinga 777-200LR.

Samolot rejsu EK 235 startować będzie z Międzynarodowego Lotniska w Dubaju o 9:45, by wylądować w Chicago o 15:25. Lot powrotny, EK 236, będzie rozpoczynał się na lotnisku O’Hare o 20:35 i kończył w Dubaju o 19:10 następnego dnia.
Pasażerowie podróżujący na pokładzie B777 będą mieć do dyspozycji 8 prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 fotele w klasie biznes oraz 216 miejsc w klasie ekonomicznej.
Chicago stanie się dziewiątym miastem w USA, do którego poleci arabski przewoźnik.

Tim Clark, prezes linii lotniczych Emirates powiedział: “Chicago od dawna było jednym z miast w Stanach Zjednoczonych, które chcieliśmy obsługiwać. Podobnie jak Dubaj, jest ono jednym z głównych światowych centrów handlu oraz węzłem transportowym, gdzie panuje ogromna różnorodność kulturowa. Ponadto stanowi ono siłę napędową gospodarki w swoim regionie.Cieszymy się, że będziemy mogli stworzyć stały pomost wymiany handlowej pomiędzy tymi dwoma wspaniałymi miastami, a także z tego, że dzięki naszemu hubowi w Dubaju, zaoferujemy pasażerom oraz spedytorom z Chicago i okolic dogodniejsze połączenia poza Dubaj do ponad 140 miast na sześciu kontynentach. Jest to dobra wiadomość dla rozwoju handlu i turystyki w obu miastach, m. in. ze względu na prawdopodobny wzrost zatrudnienia w ww. branżach, ale też dla konsumentów, którzy będą korzystać z większego wyboru ofert konkurencyjnych.”