Emirates od 3 czerwca zacznie latać z Dubaju do Bogoty.

Bogota jest czwartym lotniskiem Emirates w Ameryce Południowej. /fot. Mieczysław Pawłowicz
Bogota jest czwartym lotniskiem Emirates w Ameryce Południowej. /fot. Mieczysław Pawłowicz

Linie Emirates rozszerzają siatkę połączeń w Ameryce Południowej. Bogota od 3 czerwca będzie czwartym kierunkiem na tym kontynencie.

Linie Emirates będą realizować codzienne loty do Bogoty przez Miami szerokokadłubowymi samolotami Boeing 777-300ER w konfiguracji trzyklasowej. Nowe rejsy stworzą pierwsze tego rodzaju połączenie między szeroko pojętym regionem Bliskiego Wschodu a północną częścią Ameryki Południowej. Wraz z pojawieniem się w Bogocie południowoamerykańska siatka połączeń Emirates zwiększy się do czterech miast, uzupełniając regularne loty do Sao Paulo, Rio de Janeiro i Buenos Aires. Łącznie na obu kontynentach amerykańskich przewoźnik będzie obsługiwać 19 punktów na terenie USA, Kanady, Meksyku, Brazylii, Argentyny i Kolumbii.

Codzienne rejsy połączą Dubaj i Bogotę przez Miami, a Emirates jako pierwsza linia lotnicza zaoferuje szereg usług premium na popularnej trasie między południową Florydą a Kolumbią. Ze względu na wysokie położenie Bogoty nad poziomem morza loty bezpośrednie z Dubaju nie są możliwe, stąd konieczność międzylądowania. Miami wybrano ze względu na kontakty turystyczne i handlowe tego miasta z Bogotą. Pasażerowie powinni spełniać warunki wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych i posiadać niezbędne dokumenty z uwagi na procedury wjazdowe w Miami.

Bilety do Bogoty można rezerwować już dziś na loty od 3 czerwca br. na stronie www.emirates.com, przez aplikację Emirates lub w biurach podróży.