Emirates wypróbują IAIA Travel Pass

fot. archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates nawiązały współpracę z International Air Transport Association (IATA) i będą się jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, która wypróbuje IATA Travel Pass. To aplikacja mobilna, która ma ułatwić pasażerom bezpieczne planowanie podróży zgodnie z wszelkimi wymogami rządowymi związanymi z testami i szczepieniami na COVID-19.

IATA Travel Pass umożliwia pasażerom Emirates utworzenie „paszportu cyfrowego” w celu sprawdzenia, czy ich test lub szczepienie spełniają wymagania obowiązujące w miejscu docelowym ich podróży. Podróżujący będą mogli również udostępniać świadectwa badań i szczepień władzom i liniom lotniczym. Nowa aplikacja umożliwi także cyfrowe i bezproblemowe zarządzanie wszystkimi dokumentami potrzebnymi podczas podróży.

Klienci Emirates podróżujący z Dubaju będą mogli udostępniać swój status testu COVID-19 bezpośrednio linii lotniczej za pośrednictwem aplikacji, jeszcze przed dotarciem na lotnisko, a aplikacja automatycznie uzupełni dane dotyczące odprawy.

Adel Ad Redha, dyrektor operacyjny Emiratem, powiedział: „Podróże międzynarodowe są bezpieczne, jednak w związku z obecną globalną pandemią obowiązują nowe protokoły i wymagania dotyczące przemieszczania się. Pracowaliśmy z IATA nad innowacyjnym rozwiązaniem, które ułatwi podróżowanie w taki sposób, że informacje wymagane przez kraje i ich rządy będą w bezpieczny sposób przesyłane cyfrowo do systemów lotniczych. Jesteśmy dumni, że jesteśmy jedną z pierwszych linii lotniczych na świecie, która pilotuje tę inicjatywę. Zapewni ona lepszą obsługę klienta i wygodę naszych podróżnych.”

Nick Careen, wiceprezes IATA odpowiedzialny za porty lotnicze, ruch pasażerski, cargo i bezpieczeństwo, dodał: „Jesteśmy dumni, że współpracujemy z Emirates, aby udostępnić IATA Travel Pass w regionie Bliskiego Wschodu. Dzięki szerokiej bazie klientów i globalnej siatce połączeń Emirates jako partner wniesie nieoceniony wkład w ulepszenie programu Travel Pass. To pierwszy krok do uczynienia podróży międzynarodowych w czasie pandemii tak wygodnymi, jak to tylko możliwe.

Dzięki narzędziu podróżni mają pewność, że spełniają wszystkie wymagania danego kraju dotyczące COVID-19. Wraz z ponownym otwarciem granic przepustka IATA Travel Pass będzie dalej ulepszana, da jeszcze więcej możliwości na spełnienie wszystkich rządowych wymagań dotyczących testów lub weryfikacji szczepień. Klienci Emirates będą jednymi z pierwszych, którzy będą korzystać z tych usług.”

Zintegrowany rejestr w aplikacji IATA Travel Pass umożliwi pasażerom znalezienie dokładnych informacji o wymaganiach dotyczących podróży i wjazdu do wszystkich miejsc docelowych, niezależnie od tego, skąd podróżują. Znajdzie się tam także spis ośrodków badań i centrów szczepień, co ułatwi znalezienie w miejscu wylotu ośrodków testowych i laboratoriów, które spełniają normy dotyczące badań i szczepień w miejscu docelowym.

Platforma umożliwi również autoryzowanym laboratoriom i ośrodkom badawczym bezpieczne przesyłanie pasażerom wyników testów lub świadectw szczepień. Rejestr globalny, zarządzany przez IATA, będzie dbał o bezpieczny przepływ informacji między wszystkimi zainteresowanymi stronami, co zapewni bezproblemową obsługę pasażerów.

Emirates rozpoczyna szczepienie pracowników w ZEA