Emirates wybierają się na Bali

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates, otwierają od 3 czerwca codzienne połączenia na indonezyjską wyspę Bali.

W 2014 roku, Bali odwiedziło ponad 3,7 mln turystów. Wyspa będzie 148. kierunkiem w globalnej siatce Emirates. Bezpośrednie połączenie między Dubajem i Bali realizować będzie samolot Boeing 777-300ER w dwuklasowej konfiguracji.

Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy linii Emirates, powiedział: „Bali stanowi dla linii Emirates niezmiernie ważny rynek. Zainteresowanie wyspą wśród pasażerów z całego świata jest wysokie, w szczególności w sektorze wypoczynkowym. Cieszymy się, że możemy otworzyć codzienne połączenie, które pozwoli podróżować z Bali do Dubaju oraz do ponad 80 miast w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i obydwu Amerykach z jedną dogodną przesiadką w Dubaju. Nowe połączenie znacząco zwiększy wygodę, stworzy możliwość wyboru i zapewni ciągłość podróży pasażerom, którzy do tej pory musieli rezerwować loty z wieloma przesiadkami lub międzylądowaniami w innych regionach Indonezji, aby dotrzeć na Balii.”

Samoloty Emirates rejsu nr EK398 na Bali będą startowały z Dubaju o godzinie 8.20 i lądowały w porcie lotniczym Denpasar o godzinie 21.40 tego samego dnia. Rejs powrotny nr EK399 zaplanowano na godzinę 23.40 z lądowaniem na lotnisku w Dubaju o godzinie 5.00 następnego dnia.