Emirates – w marcu ponad milion użytkowników Wi-Fi

archiwum Emirates

Linie Emirates ustanowiły nowy rekord liczby użytkowników Internetu bezprzewodowego na pokładzie swoich samolotów – w marcu z sieci Wi-Fi podczas lotu skorzystało 1 037 016 pasażerów.

Większość osób łączyła się z Internetem przez urządzenia mobilne. Ponad 94 proc. użytkowników korzystało w tym celu ze smartfona – dwukrotnie częściej z telefonu z systemem iOS niż z systemem Android – a ok. 2 proc. z tabletu. W pozostałych przypadkach pasażerowie korzystali z laptopów i innych urządzeń.

Bezprzewodowy Internet znajduje się na pokładzie ponad 98 proc. całej floty Emirates, m.in. we wszystkich Airbusach A380 oraz Boeingach 777-300ER i 777-200LR. We wszystkich klasach pasażerowie mają dostęp do bezpłatnego pakietu 20 MB danych. Członkowie programu lojalnościowego Emirates Skywards mogą liczyć na dodatkowe korzyści w zależności od poziomu członkostwa i klasy rezerwacyjnej, w tym bezpłatny dostęp do Wi-Fi w klasie pierwszej lub biznes. Przeszło 94% pasażerów łączących się z Internetem na pokładzie Emirates w marcu skorzystało z darmowej oferty.

Najwięcej danych wykorzystał członek programu Emirates Skywards, który przez cały lot z Dubaju do Johannesburga zużył 4,9 GB bez dodatkowych opłat.