Emirates puszcza filmy o jedzeniu i winach
Na pokładach samolotów Emirates ruszyły autorskie kanały o posiłkach (Food Channel) i winie (Wine Channel), na których przewoźnik przedstawia kulisy tworzenia pokładowego menu i współpracy z międzynarodowymi partnerami.
Dzięki nim pasażerowie dowiedzą się, jak linie Emirates zainwestowały 700 mln dolarów w wykwintne wina oraz poznają „od kuchni” regionalne i sezonowe karty dań przyrządzanych przez utytułowanych szefów kuchni. Od teraz oba kanały można oglądać na wszystkich trasach.
Food Channel pokazuje, z jak wielką uwagą kucharze Emirates opracowują menu i dobierają składniki pokładowych dań.
Przewoźnik podaje około 110 milionów posiłków rocznie z taką samą dbałością o szczegóły w klasie pierwszej, biznes i ekonomicznej. Każdy odcinek przedstawia, w jaki sposób przewoźnik pozyskuje najlepsze produkty dzięki wieloletniej współpracy z partnerami na całym świecie, w tym lokalnymi dostawcami i producentami zdrowej żywności. Pierwsze dwa odcinki przeniosą widza do włoskiej Umbrii, gdzie linie Emirates kupują oliwę z Monte Vibiano, oraz na Sri Lankę, aby pokazać proces selekcji herbaty Dilmah podawanej na pokładzie.
W odcinkach pojawią się także niektóre przepisy z pokładowych menu przewoźnika inspirowanych kuchnią regionalną, dzięki czemu pasażerowie będą mogli odtworzyć popisowe danie Emirates – machbūs z krewetkami – czy nauczyć się, jak przyrządzić klasyczny naleśnik w domowym zaciszu. Przepisy można znaleźć także na stronie emirates.com. Na kanale Food Channel dostępne są już dwa odcinki, a w przyszłym roku pojawią się kolejne.
Joost Heymeijer, Senior Vice President, Catering Emirates, powiedział: „Robimy wszystko, żeby zapewnić naszym pasażerom we wszystkich klasach wspaniałe wrażenia kulinarne. Przyrządzaniu posiłków i doborowi odpowiednich win poświęcamy ogromną uwagę. Dzięki nowym kanałom widzowie poznają naszą koncepcję kulinarną, strategię cateringową i realia współpracy z naszymi partnerami. Poza tym nasze instrukcje i przepisy pozwolą naszym pasażerom wynieść z podróży coś interesującego.
Na przykład, jeśli w trakcie lotu delektujecie się wykwintnym winem Château Haut Brion 2004, możecie obejrzeć poświęcony mu odcinek, który pomoże wam docenić i zrozumieć związane z nim niuanse i jego wyjątkowość. Podobnie, jeśli właśnie zjedliście żeberka wołowe duszone w śmietanie kokosowej serwowane na pokładzie naszego samolotu i chcielibyście ugotować je w domu, przepis znajdziecie na kanale Food Channel.”
Na kanale Wine Channel pojawił się dokument na temat realizowanej przez linie strategii zakupu win i bezpośrednich relacjach przewoźnika z najlepszymi winiarniami na świecie, dzięki którym na pokład Emirates trafiają najbardziej ekskluzywne roczniki.
Linie Emirates przeznaczają ogromne środki na wina w ramach prężnie działającego od 10 lat programu. Codziennie przewoźnik podaje na obsługiwanych trasach ponad 80 rodzajów wina, szampana i porto.
Na kanale pojawiła się seria odcinków poświęconych poszczególnym winom. Oliver Dixon, dyrektor działu Fine Wine w należącej do Grupy Emirates spółce MMI i członek zespołu Emirates zajmującego się zakupem win, zabiera widza na degustację, w trakcie której przedstawi historię producenta i opowie o elementach, które nadają każdemu winu wyjątkowy smak. Obecnie na pokładzie dostępnych jest 10 odcinków, a kolejne pojawią się już wkrótce.
POWIĄZANE WPISY
28 listopada 2023
Ryanair z noworoczną promocją dla podróżnych
W ramach Cyber Week, Ryanair, uruchomiła dziś (28 listopada) specjalną 72-godzinną…
0 Komentarzy1 Minuty
28 listopada 2023
PLL LOT zwiększa liczbę połączeń do Korei Południowej
W dniach 16-17 listopada w Warszawie odbyły się konsultacje pomiędzy Polską a Koreą…
0 Komentarzy1 Minuty
28 listopada 2023
PLL LOT wznawia loty do Aten i ogłasza nowe kierunki z Radomia
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenie między Warszawą a Atenami. Samoloty…
0 Komentarzy2 Minuty
28 listopada 2023
Emirates: pierwszy na świecie lot z wykorzystaniem zrównoważonego paliwa
Emirates zostały pierwszymi na świecie liniami lotniczymi, które wykonały lot…
0 Komentarzy3 Minuty
27 listopada 2023
Sześć lat FlixBusa w Polsce: nowe kierunki i zielone cele
FlixBus świętuje szóstą rocznicę działalności w Polsce. Z tej okazji, przewoźnik…
0 Komentarzy5 Minuty
23 listopada 2023
Lotnisko we Wrocławiu: blisko 3,6 mln pasażerów w listopadzie
23 listopada o godzinie 8:45 w Porcie Lotniczym Wrocław wylądował samolot Ryanair o…
0 Komentarzy2 Minuty
23 listopada 2023
Emirates dołącza do konsorcjum badawczego zajmującego się odnawialnymi i zaawansowanymi paliwami lotniczymi w ZEA
W Roku Zrównoważonego Rozwoju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz podczas trzeciej…
0 Komentarzy2 Minuty
22 listopada 2023
Współpraca PLL LOT z Peako SA. Boeing 737 Max w barwach banku
W pierwszym kwartale 2024 roku Bank Pekao S.A. we współpracy z Polskimi Liniami…
0 Komentarzy3 Minuty
20 listopada 2023
Kraków Airport: przekroczyliśmy wynik z 2019 roku. W 2023 obsłużymy ponad 9 mln pasażerów
Lotnisko Kraków Airport poinformowało, że 19 listopada liczba obsłużonych pasażerów…
0 Komentarzy1 Minuta