Emirates prezentują klasę ekonomiczną premium

Będzie wygodniej w klasie ekonomicznej premium Emirates
Wnętrze nowej klasy ekonomicznej premium/fot. archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates ujawniły szczegóły długo oczekiwanej klasy ekonomicznej premium, która oferuje 56 miejsc w układzie 2-4-2.

Dzięki dużemu nachyleniu, fotel ekonomiczny premium ma szerokość 19,5 cala i odchyla się do wygodnej pozycji kołyski, daje to dużo miejsca na rozciąganie. Fotele pokryte są kremową skórą, która się nie plami, mają drewniany panel wykończony podobnie jak ten w klasie biznes. Każde siedzenie zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić optymalny komfort i wsparcie dzięki regulowanym w 6 kierunkach zagłówkom, oparciom na łydki i podnóżkom.

Klienci znajdą również inne przemyślane elementy wyposażenia, w tym łatwo dostępne punkty ładowania w fotelach, szeroki stół jadalny i stolik koktajlowy. Każde miejsce to 13,3-calowy ekran, jeden z największych w swojej klasie, umożliwiający słuchanie muzyki, oglądanie filmów, telewizji, wiadomości i innych treści na nagradzanym systemie Emitates – ice.

Klasa ekonomiczna premium znajduje się z przodu głównego pokładu i posiada 2 toalety przeznaczone dla klientów.

Tim Clark, prezes Emirates, powiedział: „Lot Airbusem A380 linii Emirates już teraz jest jednym z najbardziej pożądanych, a teraz ulepszyliśmy go jeszcze bardziej. Podczas gdy inni wycofują się z rozwijania produktów, Emirates ciężko pracują, aby przywrócić produkty i usługi, które musieliśmy zawiesić lub zmienić ze względu na środki ostrożności związane z pandemią. Nadal wprowadzamy nowe oferty i ulepszenia. Zgodnie z obietnicą lepszego lotu Emirates nieustannie inwestują, aby zapewnić naszym klientom jak najlepsze wrażenia.”

W zeszłym tygodniu linia lotnicza otrzymała swój najnowszy samolot A380 z fabryki Airbusa w Hamburgu, 5 kolejnych A380, które dostarczone będą w latach 2021-2022 również będzie wyposażone w kabiny klasy ekonomicznej premium. W niektórych Boeingach 777X, które dołączą do floty Emirates w 2023 r. również zamontowane zostaną fotele klasy ekonomicznej premium. Emirates rozważają plany modernizacji swojej aktualnej floty A380.

Tim Clark dodał: „ Nasz produkt klasy ekonomicznej premium został starannie opracowany zgodnie z pozycjonowaniem marki Emirates jako linii lotniczej oferującej pełen zakres usług najwyższej jakości. Nasze doświadczenia klasy pierwszej, biznes i ekonomicznej wyznaczają standardy dla całej branży. Jesteśmy przekonani, że nasza klasa ekonomiczna premium również zostanie wyróżniona jako odrębna oferta. Planujemy oferować klasę ekonomiczną premium jako bezpłatne podwyższenie klasy dla naszych najcenniejszych klientów. Wdrożymy nasze najnowsze samoloty A380 na różnych trasach, aby nasi klienci mogli zapoznać się z naszą najnowszą ofertą we wszystkich klasach.”

Emirates wracają na trasę do Stambułu