Emirates podpisały umowę interline z linią Cemair

Emirates dzięki umowie z CemAir rozszerza swoją ofertę w RPA
CemAir to czwarta linia z RPA, z którą współpracują Emirates/fot. archiwum CemAir

Linie Emirates podpisały umowę interline z linią Cemair. Cemair to czwarta linia lotnicza z RPA, z którą Emirates nawiązują współpracę, zapewniając pasażerom większy wybór lotów poza dwoma lotniskami obsługiwanymi przez przewoźnika. Dzięki porozumieniu pasażerowie Emirates zyskują połączenia do 6 kolejnych kierunków w RPA przez porty lotnicze przewoźnika w Johannesburgu i Kapsztadzie – wśród nich znalazły się 2 ośrodki wypoczynkowe obsługiwane wyłącznie przez Cemair.

To pierwsza taka umowa między tymi przewoźnikami i 4 zawarta między Emirates a linią lotniczą z RPA. Dzięki porozumieniu Emirates i Cemair, pasażerowie mogą wygodnie podróżować na jednym bilecie z Johannesburga i Kapsztadu do Bloemfontein, Kimberley, Margate, Durbanu, Hoedspruit, Plettenberg Bay, George i Sishen, korzystając ze wspólnej rezerwacji biletów i odprawy bagażowej.

Adnan Kazim, dyrektor handlowy Emirates, powiedział: „Z dumą rozpoczynamy współpracę z Cemair w ramach umowy interline. Nowe połączenia Cemair oferują naszym pasażerom jeszcze więcej możliwości wygodnej podróży do wielu spośród najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych RPA, w tym obsługiwanych wyłącznie przez naszego nowego partnera: Margate i Plettenberg Bay. Integracja naszych siatek połączeń to kolejny krok na drodze do wzbogacenia naszej oferty lotów, zwłaszcza dla osób, które chciałyby odwiedzić najbardziej lubiane miejsca w RPA, a także planujących nowe trasy. Liczymy na owocną i coraz bliższą współpracę.”

Miles van der Molen, prezes CemAir, dodał: „Niezmiernie cieszymy się z nawiązania współpracy z liniami Emirates, utożsamianymi z jakością i elegancją. Nasza umowa zapewnia klientom wygodę i oszczędności dzięki możliwości dogodnej przesiadki z naszych lotów do bogatej międzynarodowej siatki połączeń słynnego przewoźnika.

Kontynuując rozwój naszej linii w okresie ożywienia po pandemii Covid-19, zdajemy sobie sprawę, że obecnie takie porozumienia są dla nas w jeszcze większym stopniu kluczem do sukcesu. Współpraca z liderami rynku, takimi jak Emirates, potwierdza nasze zaangażowanie na rzecz naszych klientów, którym chcemy zapewnić najlepszą ofertę usług.”

Na początku tego miesiąca linie Emirates zwiększyły liczbę połączeń z RPA i obecnie obsługują 14 lotów tygodniowo do Johannesburga, Kapsztadu i Durbanu. Przewoźnik w dalszym ciągu spokojnie odbudowuje swoją międzynarodową siatkę połączeń, oferując pasażerom loty z Dubaju do ponad 120 kierunków.

Emirates i Airlink podpisały umowę code-share