Emirates – początek rejsów do Orlando

archiwum Emirates

Linie Emirates uruchomiły od 1 września loty do dziesiątego miasta w Stanach Zjednoczonych, otwierając codzienne bezpośrednie połączenie pasażerskie z Dubaju do Orlando.

Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates, powiedział: „Nowe codzienne połączenie do Orlando, jednego z wiodących kierunków turystycznych na świecie i dynamicznego ośrodka biznesowego, pozwoli nam na dalszy rozwój w Stanach Zjednoczonych. Dzięki otwarciu bezpośredniego połączenia na tej trasie linie Emirates zaoferują swoje wielokrotnie wyróżniane usługi pasażerom podróżującym ze środkowej Florydy do naszego portu w Dubaju, a stamtąd dalej do ponad 140 kierunków na całym świecie. Od 2004 roku linie Emirates przewiozły na trasie do USA ponad 11 mln pasażerów, a nowe połączenie zapewni jeszcze większy wybór podróżującym do Orlando. Ponadto samolot obsługujący tę trasę może przetransportować każdego dnia ponad 17 ton ładunku w każdą stronę, przyczyniając się do rozwoju rynku eksportowego Florydy.”

Regularne połączenie na trasie do Orlando będzie obsługiwał samolot Boeing 777-200 LR produkcji amerykańskiej, który może zabrać na pokład 266 pasażerów, oferując osiem luksusowych prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes i 216 komfortowych miejsc w klasie ekonomicznej.