Emirates organizują konferencję o bezpieczeństwu w lotnictwie

archiwum Emirates

Podczas czwartej edycji sympozjum poświęconego bezpieczeństwu w lotnictwie – AVSEC Global 2019, odbędzie się m.in. trzydzieści prezentacji na najróżniejsze tematy – od broni chemicznej i wojny cybernetycznej, poprzez drony, po terroryzm, pasażerów na gapę i przemyt; osiem warsztatów poświęconych m.in. brainhackingowi, bezpieczeństwu zgromadzeń publicznych, analizie behawioralnej czy przygotowaniu się do sytuacji kryzysowych oraz symulacja porwania samolotu.

Konferencja organizowana przez Emirates Group Security, należącą do Grupy Emirates firmę opracowującą kompleksowe strategie bezpieczeństwa, odbędzie się w dniach 22-24 września w hotelu JW Marriott Marquis w Dubaju, a sama uroczystość powitalna – na pokładzie legendarnego liniowca Queen Elizabeth 2. Sympozjum należy do najważniejszych wydarzeń branżowych poświęconych bezpieczeństwu lotniczemu w regionie i jest jedną z większych imprez tego rodzaju na świecie.

Uczestnicy i wybitni prelegenci występujący podczas konferencji wywodzą się z międzynarodowego środowiska ekspertów w zakresie bezpieczeństwa.

W tym roku w elitarnym gronie mówców znaleźli się neurobiolodzy, stratedzy behawioralni, influencerzy, liderzy oraz założyciele i dyrektorzy firm zajmujących się bezpieczeństwem.

Kadra zarządzająca Emirates działa na rzecz szerzenia wiedzy o wyzwaniach i trendach w bezpieczeństwie lotniczym oraz rozpowszechniania pomysłów i dobrych praktyk wśród przedstawicieli branży. Konferencję otworzy Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates, a przemówienie inauguracyjne wygłosi sir Tim Clark, prezes linii Emirates.

Abdulla Al Hashimi, Divisional Senior Vice President, Emirates Group Security, powiedział: „Cieszymy się, że międzynarodowa popularność sympozjum AVSEC rośnie z każdą edycją – świadczy to o randze i sukcesie wydarzenia. Stało się ono kluczowym forum wymiany poglądów na najważniejsze tematy i stojące przed nami wyzwania związane z bezpieczeństwem lotniczym. W coraz bardziej złożonym świecie cyfrowym bezpieczeństwo ma wpływ na każdy aspekt naszego życia zawodowego i osobistego, więc każdy powinien o nie dbać. Dlatego zaprosiliśmy prelegentów i uczestników reprezentujących najróżniejsze branże, dziedziny i stanowiska, a także założycieli firm oraz przedstawicieli organów państwowych i regulacyjnych, linii lotniczych i lotnisk”.

Tegoroczna konferencja AVSEC Global będzie bazować na sukcesie i doświadczeniach poprzedniej edycji z 2017 roku, w której wzięło udział ponad 400 przedstawicieli branży oraz 25 sponsorów i wystawców. Ponadto podczas wydarzenia odbędzie się gala nagród International Awards of Excellence in Aviation Security przyznawanych za wybitne osiągnięcia w dziedzinie globalnego bezpieczeństwa lotniczego. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać zarówno pojedyncze osoby, jak i organizacje, a zwycięzców wyłoni panel wybitnych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa lotniczego.

www.emiratesgroupsecurity.com/avsec