Emirates będą latać do obu lotnisk w Stambule

archiwum Emirates

Linie Emirates zapowiedziały uruchomienie od 15 grudnia codziennych lotów do drugiego portu lotniczego w Stambule, Sabiha Gökçen Airport. Nowe połączenie wzbogaci dotychczasową ofertę lotów przewoźnika do tego miasta, która obejmuje obecnie 11 lotów tygodniowo na lotnisko Stambuł-Atatürk.

Nowe połączenie będzie obsługiwał raz dziennie trzyklasowy Airbus A330-200 oferujący 12 miejsc w klasie pierwszej, 42 w klasie biznes i 183 w klasie ekonomicznej. Samolot może również przewieźć do 17 ton cargo.

Hubert Frach, Divisional Senior Vice President Emirates, Commercial-West, powiedział: “Stambuł staje się coraz popularniejszym kierunkiem Emirates, przyciągając podróżujących w celach służbowych i turystycznych z całego świata. Działając w dwóch portach lotniczych, zapewnimy naszym pasażerom większą elastyczność, umożliwiając im przylot na jedno lotnisko, a wylot z drugiego. Będziemy jedynym przewoźnikiem wykonującym regularne loty samolotem szerokokadłubowym na lotnisko Sabiha Gökçen, co wyraźnie świadczy o naszym zaangażowaniu w rynek turecki.”

Codzienne loty nr EK119 Emirates z Dubaju zaplanowano na 17:15 z lądowaniem w Stambule o 20:15. Lot powrotny nr EK120 ze Stambułu zaplanowano na 22:05 z lądowaniem w Dubaju o 04:20 następnego dnia.
Bilety na lotnisko Sabiha Gökçen w Stambule można już nabyć na stronie www.emirates.com lub w wybranym biurze podróży.