Emirates lata do dwóch lotnisk w Stambule

archiwum Emirates

Linie Emirates uruchomiły połączenie na lotnisko Sabiha Gökçen w Stambule – drugiego portu w największym mieście Turcji. Jest to 150. kierunek obsługiwany przez przewoźnika. Dzięki codziennym lotom na Sabiha Gökçen, linie Emirates zwiększyły całkowite oferowanie na trasie do Stambułu o 35 procent, obsługując łącznie 18 lotów tygodniowo do tego popularnego ośrodka biznesowego i turystycznego.

Adnan Kazim, Divisional Senior Vice President Emirates, Strategic Planning, Revenue Optimisation and Aeropolitical Affairs, powiedział: “Wykonujemy loty do Stambułu od ponad 28 lat i w tym czasie zaobserwowaliśmy ogromny wzrost popytu na nasze usługi. Jesteśmy pewni, że zapotrzebowanie na transport pasażerski i cargo jest na tyle wysokie, że uzasadnia obecność Emirates na obu lotniskach w Stambule. Oprócz zapewnienia pasażerom większej swobody w planowaniu podróży z i do Turcji, nowe połączenie oznacza wprowadzenie klasy pierwszej na trasie do Stambułu. Zapotrzebowanie na to połączenie jest wysokie i już teraz przyjmujemy bardzo wiele rezerwacji na wszystkie klasy rezerwacyjne z różnych miast w naszej siatce.”

Nowe połączenie obsługuje Airbus A330-200 w konfiguracji trzyklasowej, który oferuje 12 miejsc w klasie pierwszej, 42 w klasie biznes i 183 w klasie ekonomicznej.
Codzienne loty nr EK119 Emirates z Dubaju zaplanowano na 17:15 z lądowaniem w porcie Sabiha Gökçen w Stambule o 20:15. Lot powrotny nr EK120 z Sabiha Gökçen zaplanowano na 22:05 z lądowaniem w Dubaju o 04:20 następnego dnia.
Poza codziennym połączeniem do portu lotniczego Sabiha Gökçen linie Emirates wykonują także 11 lotów tygodniowo na lotnisko Stambuł-Atatürk.