Emirates kontynuują ekspansję na rynku USA

archiwum Emirates

Emirates rozpoczęły 10 marca loty pomiędzy Dubajem i Bostonem. Stolica stanu Massachusetts jest ósmym miastem w Stanach Zjednoczonych obsługiwanym przez Emirates i 142. w siatce połączeń przewoźnika.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich działa ponad 50 spółek z siedzibą w Bostonie, a ponad 150 firm prowadzi działalność na terenie Azji Środkowej. Region wokół Bostonu jest natomiast siedzibą ponad 270 uczelni wyższych i uniwersytetów.

Tim Clark, prezes linii lotniczych Emirates powiedział: “Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym nowym połączeniem do Bostonu. Od momentu ogłoszenia planów przyłączenia Massachusetts do naszej globalnej sieci, dociera do nas wiele pozytywnych głosów ze strony naszych klientów. Nowe połączenie cieszy nie tylko podróżników ze Stanów Zjednoczonych, ale także z naszego rodzimego rynku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz innych miast w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie.”

Rejs EK237 wyrusza z Dubaju o 09:45 i dociera do Bostonu o 15:15. Lot powrotny, EK238 rozpoczyna się w Bostonie o 23:15 i kończy w Dubaju o 19:30 następnego dnia.