Emirates i United podpisały umowę o współpracy

fot. archiwum Emirates/Chris Kleponis

Linie Emirates i United ogłosiły historyczne porozumienie, które wzmocni siatki obu linii. Od listopada klienci Emirates lecący do Chicago, San Francisco i Houston – trzech największych centrów biznesowych w Stanach Zjednoczonych – będą mogli łatwo przesiąść się na loty United do i z prawie 200 miast w obu Amerykach na jednym bilecie.

Na ośmiu pozostałych amerykańskich lotniskach obsługiwanych przez Emirates – Bostonie, Dallas, Los Angeles, Miami, JFK, Orlando, Seattle i Waszyngtonie – obie linie będą miały podpisane porozumienie interline.

Linia United uruchomi nowe bezpośrednie połączenie między Newark a Dubajem od marca 2023 roku – stamtąd klienci będą mogli podróżować liniami Emirates lub ich siostrzaną linią flydubai do ponad 100 miast. Bilety na nowy lot United do Dubaju są już w sprzedaży.

Linie Emirates i United ogłosiły zawarcie porozumienia podczas uroczystej imprezy na Międzynarodowym Lotnisku Dulles, której gospodarzami byli dyrektor generalny United Scott Kirby i prezes Emirates Sir Tim Clark, przy udziale samolotów Boeing 777-300ER United i Emirates oraz załóg przewoźników.

Tim Clark, prezes Emirates Airline, powiedział: „W czasie gdy popyt na podróże rośnie, dwie największe i najbardziej znane linie lotnicze na świecie łączą siły, aby ułatwić klientom podróże do większej liczby miejsc. To znaczące partnerstwo, które przyniesie ogromne korzyści konsumentom i jeszcze bardziej zbliży Zjednoczone Emiraty Arabskie i Stany Zjednoczone. Z radością czekamy na powrót United w przyszłym roku do Dubaju, który stanie się bramą dla United do Azji, Afryki i Bliskiego Wschodu poprzez siatki Emirates i flydubai. . Z niecierpliwością czekamy na rozwój naszego partnerstwa z United w dłuższej perspektywie.”

Scott Kirby, dyrektor generalny United Airlines, dodał: „Ta umowa łączy dwie kultowe linie lotnicze, powiązane ze sobą wspólnym zaangażowaniem w tworzenie najlepszych doświadczeń klientów w przestworzach. Nowy rejs United do Dubaju i nasze uzupełniające się siatki ułatwią podróżowanie po świecie milionom naszych klientów, wspierając rozwój lokalnych gospodarek i wzmacniając więzi kulturowe. To chwila dumy zarówno dla pracowników United, jak i Emirates i nie mogę się doczekać naszej wspólnej podróży.”

Emirates inwestuje w nowoczesny system rozrywki pokładowej dla Airbusów A350