Emirates i South African Airways rozszerzają porozumienie code-share

materiały prasowe Emirates

Linie lotnicze Emirates i narodowy przewoźnik z RPA South African Airways (SAA) rozwijają strategiczną współpracę, rozszerzając porozumienie code-share i wprowadzając nowe kierunki dla pasażerów obydwu linii.

Po uzyskaniu zgody rządu, SAA i Emirates rozpoczną realizację rozszerzonej umowy, która uzupełni i wzmocni porozumienie code-share funkcjonujące z powodzeniem od 1997 r. w rozmaitych aspektach działalności i obsługi klienta.

Tylko w roku 2017/18 dzięki porozumieniu Emirates i SAA z większej wygody i wyboru połączeń skorzystało około 90 tys. pasażerów. Linie Emirates rozpoczęły loty do RPA w 1995 r. otwarciem połączenia Dubaj-Johannesburg. SAA i Emirates nawiązały współpracę ponad 20 lat temu, podpisując pierwsze w historii Emirates porozumienie code-share w czerwcu 1997 r., na mocy którego kod SAA zaczął pojawiać się na połączeniach Emirates do Dubaju.

SAA może zaoferować swoim pasażerom osiem lotów dziennie realizowanych przez Emirates na trasie z RPA do Dubaju (cztery loty dziennie z Johannesburga, w tym na pokładzie kultowego Airbusa A380, trzy loty dziennie z Kapsztadu i jeden lot dziennie z Durbanu).

Nowa umowa oznacza rozszerzenie porozumienia w ramach siatek połączeń obu przewoźników.

Linie będą dążyć do ściślejszego współdziałania w zakresie siatek połączeń, kontaktu z klientem, usług cargo i rozkładów lotów w celu usprawnienia podróży i przepływu pasażerów. Dostępność połączeń wzrośnie dzięki korekcie czasu przesiadek w Johannesburgu, ze szczególnym uwzględnieniem popularnych rynków regionalnych.

Nowa umowa przewiduje uatrakcyjnienie programów lojalnościowych – Emirates Skywards i Voyager by SAA. Linie Emirates zostały partnerem programu Voyager w 2000 r., dzięki czemu jego członkowie mogą gromadzić i wymieniać mile na trasach obsługiwanych przez Emirates. Z kolei członkowie programu Skywards mogą gromadzić i wymieniać mile na trasach realizowanych przez SAA.

Niezależnie od nowej umowy przewoźnicy będą działać w innych obszarach dwustronnej współpracy i dzielić się najlepszymi praktykami w rozmaitych obszarach działalności.

Linie Emirates w RPA

Linie Emirates rozpoczęły loty do RPA w 1995 r. od połączenia do Johannesburga, od tamtej pory rozszerzając ofertę kierunków w tym kraju o Kapsztad i Durban. Przewoźnik realizuje osiem lotów dziennie do RPA (cztery do Johannesburga, trzy do Kapsztadu i jeden do Durbanu), w tym na pokładzie kultowego Airbusa A380 do Johannesburga.

Według badania z 2016 r. mierzącego wpływ Emirates na południowoafrykańską gospodarkę całkowity wkład Grupy Emirates w gospodarkę w roku finansowym 2014/15 wyniósł 417 mln USD (5,81 mld ZAR), pozwalając utrzymać 12 989 miejsc pracy. Od tamtej pory przewoźnik zwiększył oferowanie na trasach do RPA z 2 572 do 3 101 miejsc dziennie, w coraz większym stopniu przyczyniając się do rozwoju gospodarki i zatrudnienia w kraju.

Linie Emirates przewożą podróżujących w celach służbowych i turystycznych z całego świata do Afryki Południowej przez port macierzysty w Dubaju, łącząc RPA ze 121 kierunkami w obrębie międzynarodowej siatki połączeń. W roku finansowym 2017/18 przewoźnik przetransportował na trasie Dubaj-RPA łącznie ponad 1,7 mln pasażerów i 61,8 tys. ton produktów o wysokiej wartości – w tym ryby i owoce morza, warzywa i owoce, mięso świeże i mrożone, wino, leki i złoto. Grupa Emirates zatrudnia przeszło 1 tys. Południowoafrykańczyków, w tym ponad 250 pilotów i 500 członków personelu pokładowego.