Emirates i Garuda Indonesia podpisały porozumienie code-share

Emirates Garuda Indonesia
fot. Emirates

Linie Emirates i Garuda Indonesia podpisały nowe porozumienie code-share. Współpraca pozwala klientom największych na świecie linii lotniczych – Emirates, oraz podróżnym przewoźnika Indonezji – Garuda Indonesia, cieszyć się połączeniami na nowych trasach w obu Amerykach, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Europie.

Oprócz rozszerzenia zasięgu każdego z przewoźników, Emirates i Garuda Indonesia pracują również nad wprowadzeniem współpracy w ramach swoich programów lojalnościowych, aby umożliwić klientom obu linii zbieranie i wymienianie punktów na bilety, czy podwyższenie klasy lotu.

– Cieszymy się, że możemy nawiązać współpracę code-share z Garuda Indonesia, ponieważ zapewni to naszym klientom dostęp do dodatkowych miejsc w Indonezji przez Dżakartę i Denpasar. Indonezja jest ważnym rynkiem dla Emirates, a partnerstwo z Garuda Indonesia podkreśla zaangażowanie Emirates w ciągłe rozbudowywanie sieci i uzupełnianie naszej oferty. Dzięki połączonej sieci obu linii jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom dogodną podróż na każdym etapie – podczas odprawy, nadania bagażu czy wejścia na pokład przy użyciu tylko jednego biletu. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Garuda Indonesia i chcemy dbać o tę relację, aby dostarczyć więcej korzyści naszym klientom i zapewnić najlepsze wrażenia z podróży – powiedział Adnan Kazim, dyrektor handlowy Emirates.

– Z przyjemnością ogłaszamy rozpoczęcie współpracy z liniami Emirates, która zapewni pasażerom partnera bezproblemowy dostęp do najlepszych miast w Indonezji połączonych krajową siecią Garuda. Naszym klientom porozumienie zapewni jeszcze więcej kierunków obsługiwanych przez Emirates. Umowa została zawarta w odpowiednim czasie, ponieważ oczekuje się, że kraje zaczną ponownie otwierać granice dla lotów międzynarodowych i złagodzą ograniczenia dotyczące podróży. Współpraca pomoże również rozwinąć wiele możliwości dla handlu i turystyki w Indonezji – dodaje Irfan Setiaputra, Prezes i dyrektor generalny Garuda Indonesia.

Garuda Indonesia zapewni klientom łączność na ośmiu trasach obsługiwanych przez Emirates, w tym między Dubajem a Dżakartą (CGK), Denpasar (DPS), Bahrajnem (BAH), Moskwą (DME), Johannesburgiem (JNB), Kairem (CAI), Londynem (LHR) i Manchesterem (MAN).

Linie Emirates mają obecnie podpisane porozumienia code-share z 21 partnerami lotniczymi i dwoma przewoźnikami kolejowymi na całym świecie. Ponadto Emirates zawarły również umowy interline z ponad 115 liniami lotniczymi i przewoźnikami kolejowymi.

Umowa code-share ma wejść w życie od stycznia 2022 r., a korzyści dla klientów obejmą łatwą rezerwację i sprzedaż biletów, wspólną politykę bagażową i odprawę do miejsca docelowego, a także podróż na 18 trasach obu przewoźników.