Emirates i flydubai rozszerzają współpracę

archiwum Emirates

Bazując na sukcesie pierwszej fazy współpracy, linie Emirates i flydubai poinformowały dziś o dodaniu 16 kierunków, do których pasażerowie Emirates będą mogli podróżować na jednym bilecie. W nowej rozszerzonej siatce połączeń znalazły się tak popularne kierunki, jak Zanzibar, Katmandu czy Kilimandżaro.

Bilety na loty od 8 listopada tego roku można rezerwować już teraz na stronie Emirates.com, w centrach obsługi klientów Emirates lub w biurach podróży.

Tim Clark, prezes linii Emirates, powiedział: „Niezmiernie cieszy nas pozytywna reakcja ze strony podróżujących. W pierwszym tygodniu współpracy wykupili oni bilety na blisko 14 tysięcy etapów podróży, znacznie powyżej naszych oczekiwań. Obserwujemy wysokie zainteresowanie lotami z Europy i Stanów Zjednoczonych do kierunków w Azji Południowej. Nasza współpraca to wyjątkowa okazja dla obu przewoźników, aby wykorzystać wspólny potencjał ich siatek połączeń, oferując pasażerom większy wybór i elastyczność w planowaniu podróży. Chcemy, aby odkrywanie świata stało się jak najprostsze i najwygodniejsze.”

Ghaith Al Ghaith, prezes linii flydubai, dodał: „Liczne korzyści międzynarodowego portu lotniczego w Dubaju zostały docenione przez pasażerów, którzy pokazali, że chcą zwiedzać świat wspólnie z nami. Dzięki rozszerzeniu oferty będą mogli odkryć 16 nowych kierunków i poznać wyjątkowy charakter obu przewoźników.”

Nowe kierunki objęte porozumieniem code-share:
Dżibuti (Dżibuti)
Hargejsa (Somalia)
Kilimandżaro (Tanzania)
Zanzibar (Tanzania)
Erywań (Armenia)
Duszanbe (Tadżykistan)
Bratysława (Słowacja)
Stambuł – Sabiha Gökçen (Turcja)
Woroneż (Rosja)
Machaczkała (Rosja)
Ufa (Rosja)
Ćottogram (Bangladesz)
Srihotto (Bangladesz)
Katmandu (Nepal)
Mattala Rajapaksa (Sri Lanka)
Podgorica (Czarnogóra)

Przy rezerwacji łączonej w ramach porozumienia codeshare pasażerowie Emirates w cenie biletu na loty obsługiwane przez flydubai otrzymają posiłki i limity bagażu rejestrowanego obowiązujące w Emirates, zarówno w klasie biznes, jak i ekonomicznej.