Emirates i flydubai – do końca maja sieć połączeń będzie obejmować 168 kierunków

fot. archiwum Emirates

Od wznowienia strategicznego partnerstwa przewoźników typu code-share na początku września 2020 r. blisko 500 tys. pasażerów podróżowało połączoną siecią Emirates-flydubai na jednym bilecie. Najpopularniejsze kierunki rezerwowane w ramach code-share to Kabul, Katmandu, Kijów, Malediwy i Zanzibar.

Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor generalny Grupy Emirates i prezes flydubai, powiedział: „Partnerstwo Emirates i flydubai stale się rozwija, aby zapewnić podróżnym jeszcze lepszą łączność z Dubajem i przez Dubaj, dzięki rozległej, globalnej sieci.
Obserwujemy duże zainteresowanie klientów i cieszymy się, że możemy przenieść nasze partnerstwo na wyższy poziom, rozszerzając usługi na nowe kierunki.

Bliska współpraca między Emirates i flydubai przynosi również korzyści Dubajowi jako centrum biznesowemu, turystycznemu i lotniczemu, które nadal bezpiecznie przyjmuje gości z całego świata. Dzieje się tak dzięki ulepszonej łączności i przepływom podróży z połączonych siatek obu przewoźników. Jesteśmy przekonani, że linie lotnicze jeszcze je powiększą, gdy tylko wytyczą drogę do odbudowy.”

Klienci Emirates mogą podróżować lotami code-share do ponad 56 różnych miejsc docelowych oferowanych przez flydubai, podczas gdy klienci flydubai mogą wybierać spośród ponad 82 kierunków w siatce Emirates. Podróżni mogą również skorzystać z rozszerzonego rozkładu lotów, obejmującego 30 miejsc obsługiwanych przez obie linie lotnicze. f

lydubai niedawno ogłosiły wznowienie lotów do 12 miejsc w Rosji, 5 miast w Iranie, a także loty do sezonowych kierunków jak Gruzja, Turcja i Czarnogóra. W najbliższych miesiącach do siatki połączeń dodanych zostanie jeszcze więcej miejsc, ponieważ kraje otwierają swoje granice dla turystów i gości biznesowych.

Obie linie lotnicze chcą stale poszerzać swoje oferowanie – 16 dodatkowych krajów otwiera się na turystykę międzynarodową z wjazdem bez konieczności odbywania kwarantanny, a są to: Albania, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia, Bułgaria, Chorwacja, Dżibuti, Finlandia, Gruzja, Kirgistan, Rumunia, Serbia, Tanzania, Ukraina i Uzbekistan.

Od 21 maja klienci Emirates będą mogli cieszyć się jeszcze lepszymi wrażeniami z podróży dzięki dogodniejszym rozkładom i połączeniom do 22 miejsc docelowych flydubai z Terminala 3. Są to między innymi Basra, Belgrad, Bukareszt, Kijów, Odessa, Praga, Salalah, Sofia czy Zanzibar.