Emirates częściej na Phuket

archiwum Emirates

Linie Emirates będą obsługiwały nowe połączenia wykorzystując Boeinga 777-300ER, który oferuje osiem miejsc w klasie pierwszej, 42 w klasie biznes i 310 w klasie ekonomicznej.

Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy Emirates, powiedział: „Połączenie na Phuket cieszy się dużą popularnością już od czasu jego otwarcia w 2012 roku. Fakt, że dodajemy teraz kolejne cztery loty tygodniowo świadczy nie tylko o atrakcyjności samego kierunku, ale również o zapotrzebowaniu wśród pasażerów na podróżowanie liniami Emirates. Nowe połączenia zostały zaplanowane w taki sposób, aby zapewnić jak najwygodniejszą podróż w ramach naszej siatki, ale również aby umożliwić pasażerom przylot na Phuket w godzinach porannych, dzięki czemu będą mieli jeszcze więcej czasu na podziwianie wyspy i jej okolic.”

Tuż przed zwiększeniem liczby lotów na Phuket przewoźnik ogłosił podpisanie porozumienia code-share z Bangkok Airways, dzięki czemu do siatki połączeń Emirates dołączyło 14 nowych kierunków. Porozumienie w połączeniu z większą zdolnością przewozową na trasie na Phuket zapewni klientom Emirates jeszcze większą elastyczność przy planowaniu podróży po Azji Południowo-Wschodniej.
Rejs nr EK396 z lotniska w Dubaju zaplanowano na 22:55 z lądowaniem w porcie lotniczym Phuket o 8:00 następnego dnia. Lot powrotny nr EK397 z Phuket zaplanowano na 9:30 z lądowaniem w Dubaju o 13:20 tego samego dnia. Linie Emirates obsługują 42 połączenia tygodniowo do Bangkoku i wykonują siedem lotów tygodniowo na Phuket.