Emirates – codziennie z Dubaju do Auckland

archiwum Emirates

Linie Emirates otworzyły nowe codzienne połączenie z Dubaju do Auckland przez Bali.

Tym samym pasażerowie mają do wyboru w sumie trzy loty dziennie do Nowej Zelandii – obecnie Emirates realizują już loty bezpośrednie A380 Dubaj-Auckland i połączenie A380 z Dubaju do Christchurch przez Sydney. Ponadto od teraz przewoźnik zaoferuje podróżnym trzy loty dziennie na trasie Dubaj-Bali w sezonie letnim (na półkuli północnej)* – nowy rejs uzupełni dwa dotychczasowe połączenia Emirates realizowane przez Boeinga 777 300-ER w konfiguracji dwuklasowej.
W inauguracyjnym locie wzięła udział grupa gości specjalnych i dziennikarzy, a na lotniskach w Denpasar i Auckland samolot powitały kanonady z armatek wodnych.
Nowy rejs Emirates na trasie Dubaj-Bali-Auckland jest jedynym całorocznym codziennym połączeniem bezpośrednim między Auckland a Bali, zapewniając pasażerom możliwość odwiedzenia jednej z najpopularniejszych wysp Indonezji. Rejs jest realizowany przez samolot Boeing 777-300ER.

Tim Clark, prezes linii Emirates, powiedział: „Cieszymy się, że nowa trasa cieszy się zainteresowaniem, odkąd zapowiedzieliśmy jej otwarcie w połowie lutego, o czym świadczą liczne rezerwacje lotów z Auckland na Bali i do dalszych kierunków oraz w drugą stronę w ramach naszej globalnej siatki połączeń. Rynki takie jak Wielka Brytania, Europa i Bliski Wschód bardzo ciepło przyjęły wiadomość o otwarciu przez nas nowego połączenia. Zarówno Bali, jak i Auckland cieszą się popularnością wśród naszych pasażerów.”