Emirates – będzie 11. połączenie na Florydę Południową

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates uruchomi od 15 grudnia codzienne połączenie z Dubaju do Fort Lauderdale/Hollywood International na Florydzie Południowej, gdzie znajdują się m.in. Fort Lauderdale, Miami i West Palm Beach.

Będzie to 11. połączenie pasażerskie Emirates w Stanach Zjednoczonych. Loty będą obsługiwane przez wyprodukowanego na terenie USA Boeinga 777-200LR z silnikiem General Electric, na pokładzie którego znajdzie się 8 kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej siedzenia w klasie biznes i 216 miejsc w klasie ekonomicznej.

Tim Clark, prezes linii Emirates, powiedział: “Fort Lauderdale i Miami to jedne z najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych i biznesowych w całych Stanach Zjednoczonych. W zeszłym roku hrabstwa Broward i Dade łącznie przyjęły ponad 25 milionów gości, głównie z USA i Ameryki Łacińskiej. Jesteśmy przekonani, że nasze połączenie wesprze gospodarkę Florydy Południowej dzięki nowym podróżnym przybywającym do regionu z najróżniejszych kierunków w naszej siatce połączeń, a jednocześnie zapewni większy, konkurencyjny wybór pasażerom i nowe możliwości lotów pasażerskich i towarowych z jedną przesiadką z regionu do kierunków na całym świecie. Mniej więcej rok temu uruchomiliśmy bezpośrednie loty Dubaj-Orlando i to właśnie duże zapotrzebowanie na tej trasie zadecydowało o wyborze Fort Lauderdale jako 11. kierunku Emirates w USA.”